Biznes na obcasach Wsparcie przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii

Biznes na obcasach – wsparcie przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii

Biznes na obcasach - logo

Projekt „Biznes na obcasach – wsparcie przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii” realizowany przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, ma na celu wyposażenie kobiet z Kiszyniowa, stolicy Mołdawii, w wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, umożliwienie im wystartowania z własnym biznesem oraz sprawnego rozwijania firmy. Projekt jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Aktualności projektu "Biznes na obcasach"

1/2

Okres trwania

Projekt realizowany jest w okresie od sierpnia 2023 roku do grudnia 2025 roku. Podzielony jest na trzy moduły (2023, 2024 i 2025).

Działania

  • Klub biznesu – wraz z uczestniczkami projektu zbudujemy społeczność przedsiębiorczych kobiet. Klub będzie przestrzenią do nawiązywania relacji biznesowych, zarówno pomiędzy uczestniczkami projektu, jak i z lokalnymi przedsiębiorcami. W ramach Klubu uczestniczki będą budować swój wizerunek jako biznesowo-zorientowanych, aktywnych kobiet i spotykać się z osobami o podobnym nastawieniu. Będzie to sprzyjać wzajemnemu motywowaniu się oraz wymianie doświadczeń. W ramach Klubu co miesiąc będą organizowane spotkania z ekspertami w tematach związanych z prowadzeniem firmy połączone z networkingiem. Uczestniczki będą miały dostęp również do usług doradczych związanych z prowadzeniem firmy (m. in. prawo, podatki, zarządzanie, marketing).
  • Szkolenia – uczestniczki wezmą udział w szkoleniach dotyczących zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Eksperci doradzą im w zakresie tworzenia biznesplanów, dzięki czemu będą mogły zaplanować swój biznes. Wyposażone w niezbędną wiedzę będą przygotowane do prowadzenia własnej firmy.
  • Granty na start – najlepsze biznesplany stworzone w ramach projektu otrzymają granty na ich wdrożenie, czyli na założenie firmy. Będzie to wsparcie finansowe w starcie funkcjonowania biznesu dodatkowo uzupełnione o wsparcie doradcze w zakresie prowadzenia firmy.
  • Granty na rozwój działalności – uczestniczki projektu, które założą własną działalność gospodarczą, będą miały możliwość pozyskania grantu na jej rozwój, dzięki czemu będą mogły zwiększyć potencjał swojej firmy.
  • Dni przedsiębiorczych kobiet – to cykliczne wydarzenie w Mołdawii (trzy edycje w ciągu projektu) będzie okazją do spotkań kobiet zainteresowanych zakładaniem i rozwijaniem własnej firmy i do zaprezentowania już istniejących i odnoszących sukcesy biznesów. Podczas wydarzenia swoje historie opowiedzą również uczestniczki projektu, które założyły firmy. Prezentacja success stories ma na celu pobudzenie do aktywności zawodowej i pobudzenie postaw przedsiębiorczych.
  • Wizyty studyjne w Polsce – trzy razy zaprosimy uczestniczki projektu do Białegostoku i pokażemy im przykłady ciekawych biznesów, które zostały stworzone przez kobiety w naszym województwie. Właścicielki firm opowiedzą, jak wyglądała ich droga od pomysłu do założenia firmy, z jakimi problemami spotykają się przy prowadzeniu biznesu oraz jakie działania okazały się najbardziej skuteczne. Uczestniczki wizyty będą miały również okazję do poszerzenia swojej sieci kontaktów.

Partner

Partnerem projektu po stronie mołdawskiej jest Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia. To organizacja zajmująca się pobudzaniem współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Mołdawią. Naszym wspólnym celem jest promocja przedsiębiorczości i wymiana dobrych praktyk w zakresie wspierania biznesu.

https://cdamp.md/pl/

Finansowanie

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Obecnie realizowany moduł 1 projektu został objęty dofinansowaniem w kwocie 424 090,00 PLN. Zadania w ramach modułu to: powstanie klubu biznesu na obcasach; szkolenie „Pierwsze kroki ku własnej firmie”; wizyta studyjna w Polsce i organizacja dni przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii.

loga-rp-godlo-polska-pomoc

Inne projekty

Zapisz się do newslettera