Wizyta przedstawicieli PFRR w Mołdawii - Biznes na obcasach
Wizyta przedstawicieli PFRR w Mołdawii Biznes na obcasach
Biznes na obcasach | 06.11.2023

Wizyta przedstawicieli PFRR w Mołdawii, 2-5.11.2023 r.

Przedstawiciele Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego spotkali się w Kiszyniowie z uczestniczkami projektu „Biznes na obcasach – wsparcie przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii” i reprezentantami Centrum Współpracy Polska-Mołdawia, partnera w projekcie. Była to wizyta kontrolna, na której sprawdzaliśmy, czy działania realizowane są zgodnie z planem – to jedno z zadań lidera.

Zaplanowaliśmy szkolenia dla trzech grup kobiet. Każdy cykl szkoleniowy obejmuje tematy od psychologicznego przygotowania się do założenia działalności, po aspekty związane z jej rozwijaniem. Na początku przygotowujemy kobiety do tego, by radzić sobie ze stresem, zwłaszcza związanym z tym, że nie pogodzą prowadzenia biznesu z opieką nad rodziną, pracujemy nad identyfikacją ich zasobów i talentów, poszukujemy nisz biznesowych. Następnie rozmawiamy o procedurach prawno-podatkowych związanych z założeniem firmy. Ważnym etapem jest też stworzenie biznesplanu, dzięki któremu pomysły przyjmują konkretny kształt. Ćwiczymy także kompetencje związane z prowadzeniem i rozwijaniem biznesu. Poruszamy kwestie autoprezentacji, marketingu i możliwości wykorzystania narzędzi cyfrowych.

W listopadzie rozpoczęła się już trzecia i ostatnia tura szkoleń. Odbywają się one w formule weekendowych zjazdów. W każdym cyklu bierze udział 20 uczestniczek. W sumie przeszkolimy w ramach projektu 60 kobiet, które następnie będą miały szansę na pozyskanie grantu na założenie działalności, a później kolejnego na jej rozwój. Wiedzę i kompetencję uzupełnimy więc konkretnym wsparciem finansowym, żeby realnie wesprzeć kobiety w ich drodze do własnego biznesu.

Galeria zdjęć


Projekt jest współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. 

loga-rp-godlo-polska-pomoc

Zobacz pozostałe artykuły

Życzenia Wielkanocne 2024
Archiwum aktualności | 29.03.2024

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie bliskich i przynoszących wytchnienie w codziennym pędzie życzą Zarząd i Pracownicy Podlaskiej Fundacji Rozwoju…

Zapisz się do newslettera