Psychologiczne przygotowanie do prowadzenia własnej firmy
Psychologiczne przygotowanie do prowadzenia własnej firmy 3
Archiwum aktualności | 30.10.2023

Psychologiczne przygotowanie do prowadzenia własnej firmy – kolejne szkolenia w ramach projektu

W Mołdawii kobieta jest wychowana, by zająć się domem, czyli zazwyczaj to ona jest odpowiedzialna za organizację życia swojej rodziny: sprzątanie, gotowanie, pranie, wychowanie dzieci. Gdy nadchodzi moment, kiedy chce zrealizować marzenie o własnej firmie, wokół niej pojawia się mnóstwo pytań: „Po co ci to?”, „Czy ty wiesz jaka to odpowiedzialność?”, „Czy ci brakuje pieniędzy, które dostajesz od męża?”, „Kiedy znajdziesz czas dla rodziny, jeżeli zaczniesz własny biznes?” itd. Potrzebna jest siła, odwaga i samozaparcie, żeby mimo wszystko zacząć działać.

Dlatego w ramach projektu „Biznes na obcasach” poruszamy tematy związane z psychologicznymi aspektami rozpoczynania, a potem prowadzenia działalności gospodarczej. Uczymy, jak radzić sobie ze stresem i poczuciem zaniedbywania życia rodzinnego oraz jak motywować się do działania nawet pomimo braku wsparcia ze strony najbliższego otoczenia. Kładziemy też nacisk na identyfikację zasobów i talentów uczestniczek projektu, żeby były świadome swojego potencjału i potrafiły go wykorzystać.

Pracujemy również nad umiejętnością autoprezentacji. Wizerunek w biznesie jest kluczowy, dlatego rozmawiamy o tym, jak sprawić, by był profesjonalny i pomagał rozwijać firmę. Obraz siebie w oczach innych można modelować znając związane z tym zasady, a dzięki temu budować swoją pozycję biznesową.

Galeria zdjęć


Projekt „Biznes na obcasach” realizowany jest przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego wraz z mołdawskim partnerem – Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia.


Projekt jest współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. 

loga-rp-godlo-polska-pomoc

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera