Dzień Przedsiębiorczych Kobiet w Kiszyniowie, 18.12.2023 r. - PFRR
Dzień Przedsiębiorczych Kobiet w Kiszyniowie 11
Archiwum aktualności | 19.12.2023

Dzień Przedsiębiorczych Kobiet w Kiszyniowie, 18.12.2023 r.

To był pierwszy Dzień Przedsiębiorczych Kobiet w Kiszyniowie. W ramach projektu „Biznes na obcasach” zaplanowaliśmy trzy takie wydarzenia, po jednym w każdym roku. Ich celem jest umożliwianie spotkania kobiet zainteresowanych biznesem, zarówno tych, które prowadzą już swoje firmy i chcą podzielić się doświadczeniami, jak i tych, które dopiero rozważają start w biznesie.

Spotkanie otworzyła organizatorka wydarzenia Oxana Satirovici, prezeska Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia. Opowiedziała, co wydarzyło się w pierwszym roku realizacji projektu i jakie są plany na kolejne lata.

Swoim doświadczeniem biznesowym podzieliła się gwiazda telewizyjna i influencerka Lilia Ojovan. To przykład kobiety sukcesu, która wie, jak budować markę osobistą. W mediach społecznościowych obserwuje ją 273 tysiące osób, a biorąc pod uwagę, że Mołdawia ma nieco ponad 2,6 mln mieszkańców, to bardzo wysoki wynik.

Zdecydowanie kobiece, jeśli chodzi o skład i tematykę, wydarzenie miało jednak również męską reprezentację. Gościem specjalnym był Tomasz Kobzdej, Ambasador RP w Mołdawii, który zwrócił uwagę na podobieństwa polskiej i mołdawskiej gospodarki. Marek Dźwigaj, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego mówił o tym, że biznes to nie tylko ogromne korporacje, przełomowe odkrycia i produkcja na masową skalę, ale również, a może przede wszystkim, małe firmy tworzone i rozwijane z pasji, w które właściciele i właścicielki wkładają serce. Takie biznesy są potrzebne lokalnym społecznościom, zaspokajają ich podstawowe potrzeby, a bezpośredni kontakt z ich właścicielami to unikalna wartość. Kamil Pendowski, wiceprezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, zwrócił uwagę, że tego typu biznesy potrzebują wsparcia na starcie, dlatego w ramach projektu „Biznes na obcasach” nie tylko uczymy, jak poruszać się w świecie przedsiębiorczości, ale też umożliwiamy pozyskanie pieniędzy na rozpoczęcie działalności.

Podczas Dnia Przedsiębiorczych Kobiet ogłosiliśmy start modułu grantowego, w ramach którego kobiety będą mogły otrzymać do 25 tysięcy złotych na otworzenie firmy.

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia dzięki uprzejmości Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia


Projekt finansowany jest w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

loga-rp-godlo-polska-pomoc

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera