Aktualności

Early Warning Europe

Projekt Early Warning Europe – bezpłatne wsparcie PARP dla przedsiębiorców w trudnościach

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego informuje na temat bezpłatnych usług dla przedsiębiorców, którzy przechodzą trudności w prowadzeniu swojego biznesu lub szukają pomysłu na dalszy rozwój. Usługi świadczą doświadczeni konsultanci i mentorzy w ramach projektu Early Warning Europe, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.

Więcej »
termopożyczka

Ułatwienia dla Pożyczki Termomodernizacyjnej

Z przyjemnością informujemy, że okres wydatkowania środków z Pożyczki Termomodernizacyjnej został wydłużony z 90 do 360 dni. Oznacza to, że przedsiębiorcy korzystający z tego produktu mają niemal rok na rozliczenie wydatków od momentu uruchomienia pożyczki. Termin naboru wniosków trwa do lipca 2019r. lub do wyczerpania środków. Decyduje kolejność wpływu aplikacji.

Więcej »
Jak się przygotować do targów

Jak się przygotować do targów?

Nowy rok to nowe możliwości. W przypadku firm jest to okres rozliczeń poprzedniego roku, ale również zaplanowania sobie działań na kolejne miesiące. Warto zastanowić się w tym momencie w jakim kierunku zmierza nasz rozwój jako przedsiębiorstwa. Może rynki zagraniczne? Może szukasz rozwiązań jak się przygotować do targów?

Więcej »
Konfernecja LabTech

Konferencja „LabTech – przyszłość w zarządzaniu jakością w laboratoriach”, Białystok, 07.03.2019r.

Konferencja „LabTech – przyszłość w zarządzaniu jakością w laboratoriach” odbędzie się 7 marca w Białymstoku w Centrum Konferencyjno-Coworkingowym SoftwareHut przy ul. Sienkiewicza 112 i będzie koncentrowała się na wyzwaniach w laboratoriach z branży spożywczej. Partnerem wydarzenia jest Microsoft, który pokaże nam najnowsze technologie, które mogą być zastosowane w laboratoriach przyszłości.

Więcej »
Co daje eksport

Dlaczego eksport?

Podlaskie – Polska „B”, kraina „mlekiem i miodem płynąca”, „zielone płuca Polski”. Co tak naprawdę można powiedzieć o naszym regionie? W każdym z tych określeń jest sporo prawdy. Rzeczywiście województwo podlaskie to największe spółdzielnie mleczarskie w kraju oraz efektywne firmy budowlane, dobrze rozwinięte rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy, a także maszynowy

Więcej »
pieniądze

Vademecum przetargowe – Finansowanie realizacji kontraktów

Firma, która chce pozyskać zlecenie w przetargu musi spełnić konkretne wymagania. Po pierwsze, aby w ogóle wziąć udział w postępowaniu musi wnieść wadium. Następnie, gdy już wygra przetarg, wykonawca musi zagwarantować zamawiającemu rzetelne wykonanie tego zlecenia czyli przestawić tzw. zabezpieczenie należytego wykonania umowy. Dopiero wtedy może przystąpić do realizacji zlecenia.

Więcej »