Aktualności

Rzecznik MŚP

Rzecznik MŚP – w obronie małych firm, na straży Konstytucji Biznesu

Urząd Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest elementem Konstytucji Biznesu – pakietu ustaw, których celem jest zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Adam Abramowicz, pierwszy Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, został powołany na stanowisko 22 czerwca 2018 roku.

Więcej »
program MOST 5

Podsumowanie wizyty studyjnej – program MOST

Po raz kolejny PFRR zorganizowała wizytę studyjną, za którą stał program MOST mający na celu zacieśnianie więzi pomiędzy Białorusią a Polską. Tym razem temat wizyty brzmiał „Polsko-białoruski most kulturowy, czyli uniwersalny język sztuki”. W dniach 20-24 maja 2019 r. gościliśmy u siebie dwa białoruskie zespoły ludowe: Narodowy Teatr Muzyczny „Nadezhda”

Więcej »
private debt

Finansowanie private debt dostępne także dla MŚP

Jak podaje raport PARP[1] najczęstszą formą finansowania inwestycji przez małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce są środki własne. Co jednak w przypadku gdy niewielka firma nie posiada kapitału na dalszy rozwój, a banki nie chcą jej udzielić kredytu? Częstym rozwiązaniem wciąż pozostają pożyczki ze strony rodziny i znajomych. Przedsiębiorcy nie mają

Więcej »
zabezpieczymy Twoje wadium

Przedsiębiorco – zabezpieczymy Twoje wadium

Sezon przetargowy w pełni. Podlaski Fundusz Poręczeniowy ma propozycję dla firm, które startują w przetargach organizowanych zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych. Fundusz oferuje zabezpieczenia wadium w postaci poręczenia do wysokości 500’000 PLN. Taka forma wadium nie uszczupli Twojej zdolności kredytowej.  

Więcej »