Projekt Biznes na obcasach – wsparcie przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii
Projekt Biznes na obcasach – wsparcie przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii ruszył
Biznes na obcasach | 15.09.2023

Promujemy przedsiębiorczość również poza granicami naszego kraju. Projekt „Biznes na obcasach – wsparcie przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii” ruszył.

Ruszamy z projektem. Wraz z naszym mołdawskim partnerem – Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia – rekrutowaliśmy uczestniczki. Promowaliśmy nasze działania wśród mieszkanek Kiszyniowa. Docieraliśmy z przekazem, że prowadzenie własnej firmy jest w ich zasięgu, a dzięki udziałowi w projekcie mogą przygotować się do tego merytorycznie, a dodatkowo zyskać wsparcie finansowe na start, a potem także na rozwój biznesu.

Projekt „Biznes na obcasach” to jednak coś więcej niż tylko wsparcie w zakładaniu i prowadzeniu firmy. To też próba zbudowania społeczności przedsiębiorczych kobiet, które będą się wzajemnie inspirować i wspierać.

Oprócz grantów na założenie, a potem na rozwój działalności, zaplanowaliśmy cykl szkoleń oraz regularne spotkania Klubu biznesu na obcasach, podczas których w networking wpleciemy warsztaty z ekspertami w zakresie różnych aspektów prowadzenia firmy. W kolejnych trzech latach będą się odbywać w Kiszyniowie Dni Przedsiębiorczych Kobiet. To wydarzenie będzie okazją dla uczestniczek projektu, które założą swoje biznesy, do zaprezentowaniu się szerszej publiczności, z kolei kobiety, które wezmą w nim udział będą zdopingowane do zastanowienia, czy to nie jest droga również dla nich. Uczestniczki projektu przyjadą również do Białegostoku – wspólne wyjazdy integrują, a jeśli są uzupełnione o spotkania z firmami w innymi kraju, dodatkowo stają się cenną lekcją i okazją do nawiązania międzynarodowych relacji biznesowych.

Przekaz, który promujemy w ramach tego międzynarodowego projektu, przeplatał się już wiele razy w działalności Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Postawmy na siebie – to hasło, które staramy się zakorzenić w różnych grupach. Tym razem, są to kobiety w Mołdawii.


Projekt jest współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie realizowany moduł 1 projektu został objęty dofinansowaniem w kwocie 424 090,00 PLN. Zadania w ramach modułu to: powstanie klubu biznesu na obcasach; szkolenie „Pierwsze kroki ku własnej firmie”; wizyta studyjna w Polsce i organizacja dni przedsiębiorczych kobiet w Mołdawii.

loga-rp-godlo-polska-pomoc

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera