EENergy – wystartował nowy projekt dotacyjny - PFRR
EENergy – wystartował nowy projekt dotacyjny 2
Informacje | 14.02.2024

EENergy – wystartował nowy projekt dotacyjny

Skorzystaj z dofinansowania w kwocie 10 000 euro i zmniejsz zużycie energii w swojej firmie. Projekt EENergy ma na celu wsparcie przedsiębiorstw z sektora MŚP w działaniach, które doprowadzą do poprawy efektywności energetycznej.

Ponad 900 mikro, małych i średnich firm z Europy otrzyma granty w wysokości 10 000 euro na wprowadzenie zmian w przedsiębiorstwie, których efektem będzie zmniejszenie zużycia energii o co najmniej 5% mierzone w kWh. Zmiany mogą dotyczyć budynków, procesów i linii produkcyjnych.

Wydatki kwalifikowane

Pieniądze można przeznaczyć na:

  • podniesienie kwalifikacji i szkolenia,
  • doradztwo (np. konsultacje techniczne, audyty energetyczne),
  • inwestycje (np. wymiana starego sprzętu, świadectwa energetyczne, instalacje systemów energii odnawialnej).

Na dotację ma szansę każda firma założona przed 1 stycznia 2023, która spełnia kryteria MŚP (wg unijnej definicji MŚP). Dodatkowo firma powinna wykazać zdolność do wdrożenia planowanych działań na poziomie operacyjnym i technicznym. Dofinansowanie wynosi 100%, co oznacza, że działania można zrealizować w całości w ramach projektu.

Jeśli borykasz się z rosnącymi cenami energii i szukasz sposobów na zmniejszenie kosztów oraz zależy Ci na tym, by ograniczyć ślad węglowy Twojej firmy, ten projekt jest dla Ciebie.

Jak zdobyć grant?

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy jednym z ośrodków, które biorą udział w projekcie i pomagają pozyskać dotację. Wraz z naszymi doradcami ds. zrównoważonego rozwoju:

  • opracujesz plan ograniczenia zużycia energii
  • złożysz wniosek aplikacyjny

Zrób krok do efektywności energetycznej Twojej firmy. Skontaktuj się z nami i weź udział w projekcie!

Kontakt

Sylwia Gleń
📱 504 125 332
📧 glen@pfrr.pl

Projekt otrzymał dofinansowanie z programu na rzecz jednolitego rynku Unii Europejskiej i jest realizowany w bezpośredniej współpracy z Enterprise Europe Network.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego jest członkiem Enterprise Europe Network od początku działania Sieci, czyli od 2008 roku.

EENergy – wystartował nowy projekt dotacyjny - loga

Zobacz pozostałe artykuły

Życzenia Wielkanocne 2024
Archiwum aktualności | 29.03.2024

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie bliskich i przynoszących wytchnienie w codziennym pędzie życzą Zarząd i Pracownicy Podlaskiej Fundacji Rozwoju…