Trwa kampania "Wkręć się w technologię!" - PFRR
Trwa kampania Wkręć się w technologię 2
Media o nas | 12.04.2023

Trwa kampania „Wkręć się w technologię!”

Nowoczesne technologie, robotyzacja, sztuczna inteligencja – to świat jutra, który będą tworzyć obecni nastolatkowie. Opowiada o nim seria filmów technologicznych Macieja Kaweckiego. Można je było obejrzeć w kinie Forum, w ramach kampanii „#Wkręć się w technologię!„.

– „Wkręć się w technologię” to jest kampania, która ma na celu pokazać „białe” strony technologii czyli pokazać że dzisiaj, dzisiejszy świat opiera się na technologiach, ale wszyscy własnymi siłami musimy powodować żeby te technologie pomagały a nie niszczyły – dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

Przekonuje autor filmów technologicznych. W Kinie Forum oglądała je białostocka młodzież. Mają zachęcić do poznawania rozwijających się nowych rozwiązań. Kampania „Wkręć się w technologię!” prezentuje korzyści, które płyną z wykorzystania nowinek cyfrowych w gospodarce i w życiu codziennym. Zwraca też uwagę na etykę ich stosowania oraz hejt i cyberprzemoc w sieci.

Kampania organizowana przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego oraz Instytut Polska Przyszłości adresowana jest do młodego pokolenia, które w będzie współtworzyć, wdrażać i obsługiwać nowoczesne technologie. W dziesięciu szkołach w regionie organizowane będą warsztaty i pokazy. Skorzysta z nich dwa i pół tysiąca uczniów z Białegostoku, Suwałk, Łomży, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Moniek i Augustowa.


Źródło: https://bialystok.tvp.pl/69128462/trwa-kampania-wkrec-sie-w-technologie

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera