Wsparcie doradcze na etapie składania wniosku - EIC Accelerator
Wsparcie doradcze na etapie składania wniosku w programie EIC Accelerator
Archiwum aktualności | 26.04.2024

Wsparcie doradcze na etapie składania wniosku w programie EIC Accelerator

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców z całej Polski do skorzystania z usługi wsparcia doradczego na etapie składania wniosku w programie EIC Accelerator.  

Jeśli posiadasz przełomowy pomysł na rozwój swojego biznesu, ale brakuje Ci funduszy – nie zastanawiaj się. Jak powiedział Jack Canfield, „Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki”. Już dziś skontaktuj się z nami i zadbaj o sukces swojego przedsięwzięcia – umów się na wizytę.  Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia doradczego w programie EIC Accelerator, a nasi konsultanci rozwieją Twoje wątpliwości i zadbają, by Twój wniosek trafił w odpowiednie ręce!

Czym jest konkurs EIC Accelerator?

EIC Accelerator to narzędzie finansowe kierowane do małych i średnich przedsiębiorców (MŚP) ze wszystkich branż, w tym startupów działających for-profit, pochodzących  z państw członkowskich UE lub krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa.

Granty i/lub dofinansowania mogą otrzymać podmioty wykazujące wysoki potencjał do wzrostu i posiadające przełomowe rozwiązania. Rozwiązania te, a właściwie na razie ich prototypy, tj. technologie, produkty lub usługi, musi cechować odpowiednio wysoka gotowość technologiczna, co oznacza, że etap weryfikacji technologii w laboratorium lub warunkach zbliżonych do rzeczywistych został ukończony – prototyp ów powinien znajdować się zatem w fazie bezpośrednio poprzedzającej skalowanie.

Komisja Europejska preferuje projekty charakteryzujące się wysokim poziomem ryzyka oraz wysokim potencjałem rozwojowym. Nie należy przy tym zapominać, że zgodnie z założeniami konkursu, celem przedsiębiorstw zgłaszających się po środki finansowe ma być ekspansja na rynku europejskim lub globalnym.

Opis usługi EIC Accelerator

W ramach usługi doradczej oferujemy pomoc w napisaniu i złożeniu wniosku w konkursie EIC Accelerator:

  1. zbadamy kwalifikowalność wnioskodawcy w konkursie EIC Accelerator,
  2. omówimy zasady ubiegania się o wsparcie i wyjaśnimy trudne definicje (np. czym jest poziom gotowości technologicznej i jakie poziomy wyróżnione są w projekcie)
  3. omówimy rodzaje aplikacji i dobierzemy rodzaj odpowiedni do potrzeb i sytuacji wnioskodawcy,
  4. przeprowadzimy z klientem indywidualne warsztaty pomocne w napisaniu wniosku,
  5. wesprzemy w momencie składania aplikacji, czuwając nad prawidłowym jej przebiegiem i przekazaniem do instytucji zarządzającej.

Proponowana przez nas usługa doradcza dotyczy złożenia tzw. short application (wniosku skróconego) i realizowana jest podczas spotkania w punktach PFRR, w siedzibie firmy wnioskodawcy lub on-line.

Short application (wniosek skrócony) obejmuje:

  • Interaktywny formularz (ok. 5 stron),
  • Pitch deck presentation (10 slajdów),
  • Video pitch (3 min.)

Ocenę projektu przeprowadza indywidualnie gremium złożone z 4 ekspertów z zakresu technologii, biznesu oraz finansów. Po upływie 4-6 tygodni Komisja Europejska informuje o wyniku: udzieleniu/nieudzieleniu wsparcia. W przypadku pozytywnej oceny wnioskodawca zaproszony będzie do złożenia w przeciągu 12 miesięcy pełnej aplikacji.

Korzyści dla firmy

  • Kwota dofinansowania do 2,5 mln euro – 70% kosztów kwalifikowalnych. Granty otrzymują projekty na etapie od 5/6 poziomu gotowości technologicznej TRL do  TRL8 (TRL 5 – zweryfikowano komponenty lub podstawowe podsystemy technologii w środowisku zbliżonym do rzeczywistego, TRL 6 – dokonano demonstracji prototypu lub modelu systemu albo podsystemu technologii w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, TRL 7 – dokonano demonstracji prototypu technologii w warunkach operacyjnych, TRL 8 – zakończono badania i demonstrację ostatecznej formy technologii)

 i/lub

  • komponent inwestycyjny –  finansowanie kapitałowe w wysokości od 0,5 do 15 mln euro, a nawet powyżej tej kwoty (w uzasadnionych przypadkach). Środki te są przeznaczone na działania powyżej TRL 8, w tym przede wszystkim na komercjalizację i skalowanie rozwiązania (technologii, produktu, usługi).

Kontakt

Szczegółowych informacji udzielają konsultanci ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

W przypadku zainteresowania realizacją usługi doradczej zapraszamy do kontaktu.

  • Iwona Siembida, tel. +48 572 243 183
  • Agnieszka Karłowicz, tel. +48 504 125 001
  • Krystyna Biełach, tel. +48 604 079 514
  • Alicja Orzechowska, tel. +48 604 079 262
  • Karolina Oblacewicz, tel. +48 515 826 333

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera