Spotkania b2b DEICy 2021 - wyzwania i szanse transformacji cyfrowej
Spotkania b2b podczas „DEICy 2021” – globalne wyzwania i szanse transformacji cyfrowej
Archiwum aktualności | 31.08.2021

Spotkania b2b podczas „DEICy 2021” – globalne wyzwania i szanse transformacji cyfrowej, 24-25.11.2021r.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza do udziału w warsztatach oraz międzynarodowych spotkaniach b2b online, które odbędą się w dniach 24-25 listopada 2021 r., w ramach wydarzenia „DEICy 2021 Digital Economy, Internet of Things, Cybersecurity – globalne wyzwania i szanse transformacji cyfrowej”, zorganizowanego przez Digital Economy Lab Uniwersytet Warszawski.

Dla kogo?

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona uczestników, w szczególności koncentruje się na partnerach biznesowych i przemysłowych, środowiskach akademickich, laboratoriach i instytucjach badawczych, administracji publicznej, instytucjach europejskich i krajowych, organizacjach pozarządowych, które zainteresowane są lepszym poznaniem i zrozumieniem transformacji cyfrowej w obszarach: gospodarka, społeczeństwo, przemysł 4.0, procesy produkcyjne,  konsumpcja, rynek pracy, administracja publiczna, służba zdrowia, energetyka, bezpieczeństwo, rolnictwo.

Spotkania biznesowe dla zainteresowanych

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach brokerskich mogą zarejestrować się bezpłatnie na platformie internetowej https://deicy2021.b2match.io/ najpóźniej do 22 listopada 2021. Wszystkie spotkania podczas wydarzenia “Digital Economy, Internet of Things, Cybersecurity” będą odbywać się zdalnie za pośrednictwem platformy w dniach 24-25 listopada 2021.

Warsztaty dotyczące transformacji cyfrowej

Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty “Digital Economy, Internet of things, Cybersecurity – science and practice”, podczas których będą prezentowane przez naukowców wyniki badań nad transformacją cyfrową.  Podczas warsztatów będą też prezentowane przez przedsiębiorców praktyczne rozwiązania technologiczne, organizacyjne, procesowe związane z transformacją cyfrową w kierunku przemysłu 4.0.

Zainteresowanych prezentacją prosimy o kontakt z Tomaszem Krawczykiem tj.krawczyk@uw.edu.pl lub Joanną Kołodziejską j.kolodziejska@delab.uw.edu.pl

Tematy przewodnie spotkań brokerskich i warsztatów:

I. Transformacja cyfrowa:

 • Sztuczna inteligencja dla biznesu: modele biznesowe dla zastosowań sztucznej inteligencji, strategia biznesowa dla rozwiązań z obszaru sztucznej inteligencji, przyszłość sztucznej inteligencji w biznesie, sztuczna inteligencja dla produkcji i usług, algorytmy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe.
 • Gospodarka cyfrowa: modele e-biznesu, e-commerce, Europejska Cyfrowa Przyszłość.
 • Społeczeństwo cyfrowe: mobilność, kultura, social media, kompetencje cyfrowe.
 • Rynek cyfrowy: mechanizmy ekonomiczne, modele biznesowe, platformy cyfrowe, big data i analityka.
 • Praca cyfrowa: zmieniające się sektory rynku pracy, zmiana pracy, robotyzacja, automatyzacja.
 • Cyfrowa administracja (rządowa, samorządowa): tworzenie danych, zarządzanie oparte na danych, nowe modele kształtowania polityki, zarządzanie infrastrukturą społeczną i techniczną.
 • Konsumpcja cyfrowa: nowe modele konsumpcji i marketingu, zachowania konsumentów.
 • Produkcja cyfrowa: przemysł 4.0, cyfrowa fabryka, cyfryzacja produktu I usługi, bliźniak cyfrowy w produkcji, nowe modele zarządzania produkcją, robotyka przemysłowa, automatyzacja, cyfrowy łańcuch dostaw, inteligentne magazynowanie i logistyka, cyfryzacja oraz integracja pionowa i pozioma łańcuchów wartości, zarządzanie cyklem życia produktu w przemyśle 4.0, konserwacja predykcyjna, platformizacja.

II. Internet Rzeczy (Internet of Things – IoT)

 • Aplikacje konsumenckie IoT: osobiste urządzenia IoT, domowe urządzenia IoT, technologie IoT w odzieży, urządzenia z możliwością zdalnego monitorowania i wiele innych.
 • Energia IoT: inteligentne sieci, zarządzanie siecią, zintegrowana kontrola floty pojazdów elektrycznych, sterowanie i zarządzanie ciepłownictwem, zarządzanie energią z baterii, inteligentne budynki i inne technologie.
 • Przemysłowy Internet Rzeczy: czujniki, drukowanie 3D, systemy cyber-fizyczne, cyfrowy bliźniak, AR/VR, przetwarzanie w chmurze, robotyka przemysłowa, coboty, AGV, 5G, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, przemysłowe systemy IoT i MES i wiele innych.
 • Zdrowie I technologie IoT: inteligentna diagnostyka, urządzenia do noszenia na ciele do śledzenia stanu zdrowia, zarządzanie pacjentami, dostępność specjalistów medycznych w odległych lokalizacjach i wiele innych.
 • Rolnictwo IoT: rolnictwo precyzyjne, drony rolnicze, inteligentne szklarnie, inne technologie.
 • Przemysł motoryzacyjny IoT: autonomiczne samochody, urządzenia składające się z kamer HD, czujników termicznych, inteligentnych nawigatorów, regulatora prędkości, czujników deszczu, łączności bezprzewodowej i czujników zbliżeniowych, sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia i innych technologii.
 • Technologie podwójnego zastosowania: czujniki, amunicja, pojazdy, bezzałogowe statki powietrzne, roboty, urządzenia biometryczne i inne inteligentne technologie.

III. Cybersecurity

 • Wyzwania związane z gospodarką cyfrową i cyberbezpieczeństwem: cyberbezpieczeństwo w przemyśle 4.0, zagrożenia a cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa, cyberbezpieczeństwo i COVID-19, krajowe strategie cyberbezpieczeństwa dla gospodarki cyfrowej, ochrona biznesu cyfrowego, cyberbezpieczeństwo w bankowości, cyberbezpieczeństwo w MŚP, polityka cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej i NATO, cyberbezpieczeństwo i ubezpieczenia.
 • Cyfrowe narzędzia cyberbezpieczeństwa: oprogramowanie i technologie prewencyjne.
 • Usługi w obszarze cyberbezpieczeństwa: testy cyberbezpieczeństwa, ocena cyberbezpieczeństwa, szkolenia z cyberbezpieczeństwa.
 • Sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo: nowa metoda wykrywania ataków.

Dlaczego warto uczestniczyć? 

 • Jako nabywca – znajdziesz europejskich dostawców technologii podczas spotkań brokerskich.
 • Jako kierownik ds. rynku/sprzedaży – znajdziesz nowych europejskich klientów.
 • Jako twórca produktu — znajdziesz partnerów biznesowych dla innowacyjnej technologii.
 • Jako naukowiec – znajdziesz partnerów do badań i rozwoju oraz inspirację do nowych badań w dziedzinie transformacji cyfrowej.

Jak możesz skorzystać z tego wydarzenia? 

 • Publikuj i prezentuj swoje produkty, usługi, projekty, potrzeby biznesowe uczestnikom wydarzenia – możesz nawet zamieścić film promocyjny swojego produktu.
 • Organizuj nowe spotkania i nawiązuj nowe kontakty.
 • Bądź o krok przed konkurencją, będąc widzianym i widocznym na wydarzeniu.

Program wydarzenia

„DEICy 2021 Digital Economy, Internet of Things, Cybersecurity – globalne wyzwania i szanse transformacji cyfrowej

 • Środa, 24 listopada 2021r.
Godzina Program
09:00-09:30 Otwarcie i przywitanie uczestników DEICy 2021
09:30-12:00 Spotkania brokerskie – sesja I
30 min na spotkanie
12:00-14:00 Warsztat “Digital Economy, Internet of things, Cybersecurity – science and practice” – sesja II
(15 min na prezentację +5 min na dyskusję)
14:00-17:00 Spotkania brokerskie – sesja III
30 min na spotkanie
 • Czwartek, 25 listopad 2021r.
Godzina Program
09:00-12:00 Spotkania brokerskie – sesja IV
30 min na spotkanie
12:00-14:00 Warsztat “Digital Economy, Internet of things, Cybersecurity – science and practice” – sesja V
(15 min na prezentację +5 min na dyskusję)
14:00-16:00 Spotkania brokerskie – sesja VI
30 min na spotkanie

Dodatkowych informacji udziela

Łukasz Sakowski
tel: +48 696 302 706
e-mail: sakowski@pfrr.pl

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera