Szkolenie w Białymstoku: „Zabezpieczenie ryzyka walutowego w firmie”, 3-4.10.2024
➡️ Jeśli olbrzymie wahania kursów walut, jakie widzimy w ostatnim czasie, sprawiają Państwu problemy. ➡️ Jeśli na skutek tych wahań…
Rola wodoru będzie istotna w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Rząd planuje wodoryzację polskiego przemysłu. – Polska jest 3. w Europie i 5. na świecie producentem wodoru, aby utrzymać ten trend, przyjęliśmy Polską Strategię Wodorową – przekazał wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
Rola wodoru w osiągnięciu neutralności klimatycznej, a także Polska Strategia Wodorowa do 2030 r. były głównymi tematami rozmów wiceministra klimatu i podczas debaty „Wodór – paliwo przyszłości”, zorganizowanej w ramach EEC Trends – przekazał w piątek resort.
– Polska jest 3. w Europie i 5. na świecie producentem wodoru, aby utrzymać ten trend przyjęliśmy Polską Strategię Wodorową – stwierdził wiceszef MKiŚ, cytowany w piątkowej informacji resortu.
Jak przekazano, Zyska zwrócił uwagę, że wodoryzacja polskiego przemysłu jest kluczowym elementem Polskiej Strategii Wodorowej. Przypomniał, że dokument ten określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.
– Chcemy wspierać wytwarzanie i wykorzystanie wodoru niskoemisyjnego i zeroemisyjnego. Chcemy, aby w 2030 r. udział polskich firm i technologii wodorowych w łańcuchu dostaw przekroczyła poziom 50 proc. – mówił.
Wiceszef MKiŚ przypomniał, że podpisano „Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”, które określa listę długofalowych działań na rzecz rozwoju branży wodorowej.
Stwierdził, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska promuje wodór jako istotny nośnik energii, angażując podmioty z sektora publicznego, prywatnego oraz świata nauki w aktywne uczestnictwo przy tworzeniu gospodarki wodorowej w Polsce.
PFRR przypomina, że pierwsza w Europie Rolnicza Dolina Wodorowa powstanie w Podlaskiem w gminie Sokoły. W ubiegłym roku w Urzędzie Gminy Sokoły odbyło się spotkanie w zakresie promocji i edukacji w obszarze technologii wodorowych.
Efektem rozmów było podpisanie listu intencyjnego czterech partnerów: Gminy Sokoły, Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, TUV SUD Polska Sp. z o.o. i Nexus Consultans sp. z o.o. w zakresie powołania i stworzenia Rolniczej Doliny Wodorowej.
Pierwsze realizacje projektów w zakresie zastosowań technologii i maszyn zasilanych wodorem w polskim i europejskim rolnictwie już niedługo.
➡️ Jeśli olbrzymie wahania kursów walut, jakie widzimy w ostatnim czasie, sprawiają Państwu problemy. ➡️ Jeśli na skutek tych wahań…
Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza firmy z województwa podlaskiego do wzięcia udziału w spotkaniach…
Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniach biznesowych MEDICA Healthcare 2024, które odbędą się…
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje stoisko narodowe podczas największych w regionie Bliskiego Wschodu targów prezentujących technologie w obszarze zrównoważonego rozwoju i czystej…