Podsumowanie IX śniadania biznesowego w Hajnówce - PFRR
Podsumowanie IX śniadania biznesowego w Hajnówce
Archiwum aktualności | 12.10.2023

Podsumowanie IX śniadania biznesowego w Hajnówce

W dniu 11 października odbyło się IX Śniadanie biznesowe w Hajnówce. Tematem spotkania była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie zrzeszania się przedsiębiorców. Hajnowscy przedsiębiorcy uczyli się od przedsiębiorców i pracodawców ziemi sokólskiej, których reprezentował Pan Zbigniew Ganzke, Prezes Zarządu Jaskółka Sp. z o.o. i  Wiceprezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców Ziemi Sokólskiej. 

Podczas spotkania hajnowscy przedsiębiorcy dowiedzieli się dlaczego powstał Związek Zawodowy, a nie Stowarzyszenie oraz na jakie formy działalności zewnętrznej zdecydował się Związek.

Poruszone zostały także m.in. kwestie dotyczące reprezentowania Związku, konsultacji i opiniowania projektów, uchwał Rady Miejskiej dotyczących m.in. podatków lokalnych i preferencji oraz zwolnień warunkowych z podatków lokalnych, spraw związanych z założeniami planu zagospodarowania miasta i gminy oraz organizacji spotkań na temat zamierzeń inwestycyjnych z władzami miasta i powiatu.

Omówiony został też temat form działalności wewnętrznej i integracyjnej m.in. coroczna organizacja związkowych opłatków wigilijnych, organizacja balów karnawałowych i kuligów, uczestnictwo w spektaklach teatralnych, operowych i kabaretowych, organizacja spotkań integracyjnych.

Hajnowscy przedsiębiorcy skorzystali też z cennych doświadczeń, zarówno z sukcesów, jak i z porażek Związku, który powstał w 2005 roku i zdobył już wiele cennych doświadczeń. 

Podczas spotkania przedsiębiorcy podjęli decyzję o powołaniu Związku Przedsiębiorców Ziemi Hajnowskiej.

W śniadaniu uczestniczyło 24 osób.

Kolejne śniadanie odbędzie się 15 listopada 2023 roku.

Śniadanie organizowane zostało przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego w ramach projektu Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja. Projekt finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera