Początek projektu „Wdrażanie systemu klastrowego na Białorusi”
Początek projektu
Klastry na Białorusi | 27.09.2018

Nabieramy tempa – ruszamy z klastrami na Białorusi!

Projekt „Wdrażanie systemu klastrowego na Białorusi” Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego rozpoczęła od seminarium informacyjnego w Grodnie, które odbyło się 21 września 2018r. Nasz ekspert, dr Mariusz Citkowski (Uniwersytet w Białymstoku), poprowadził spotkanie i opowiedział przedstawicielom białoruskiej administracji o ogromnym potencjale kryjącym się za klastrami. Dzięki praktycznym przykładom omówił doświadczenia Polski i Europy w temacie budowania i funkcjonowania klastrów. Przedstawił on także, jakie możliwości wynikają z obecności klastrów w białoruskiej gospodarce.

Wysoka frekwencja, a także bardzo aktywne uczestnictwo w dyskusji z ekspertem świadczy o tym, że tego typu inicjatywa jest ważna i potrzebna na Białorusi. Spotkanie to odbiło się również szerokim echem w białoruskich mediach, pisali i mówili o nas m.in. БЕЛТА – Новости Беларуси, Экономическая Газета, 21.by, Office Life, Ежедневник.️

Wkrótce kolejne spotkania eksperckie w Brześciu, Mohylewie, Witebsku, Homlu i Mińsku.

Projekt ma na celu zapoczątkowanie systemu klastrowego na Białorusi i jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Polska pomoc rozwojowa

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera