Miliony do wzięcia dla małych i średnich firm - PFRR
Miliony do wzięcia dla małych i średnich firm. Bruksela dała pieniądze
Media o nas | 29.11.2023

Miliony do wzięcia dla małych i średnich firm. Bruksela dała pieniądze

16 mln zł z UE w formie grantów badawczo-rozwojowych ma wesprzeć podlaskie mikro-, małe i średnie firmy. Będą ich udzielać Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku i Agencja Rozwoju Regionalnego „Ares” w Suwałkach.

W środę w Białymstoku władze samorządu województwa podpisały z prezesami tych agencji umowy w tej sprawie. Instytucje te będą tzw. operatorami tych grantów. Każda będzie rozdysponowywać kwotę 8 mln zł.

Pieniądze pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślał, że jak najszybsze wsparcie przedsiębiorców w regionie – choćby w kontekście sytuacji geopolitycznej na wschodzie – to jeden z priorytetów działań we wdrażaniu funduszy z UE z nowej perspektywy finansowej, aby pieniądze te, w pierwszej kolejności wpływały właśnie do firm i wspierać je.

Kosicki podkreślił, że granty będzie można zdobyć np. na prace badawczo-rozwojowe i ich wdrożenie, prace i procedury patentowe, doradztwo na audyty przemysłowe, aby – jak podkreślił – firma mogła się przygotować do wdrażania innowacji.


Źródło: https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/miliony-do-wziecia-dla-malych-i-srednich-firm-bruksela-dala-pieniadze,101759.html

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera