Konferencja „ZSK to działa!”, Białystok, 26 marca 2024 r. - PFRR
Zintegrowany System Kwalifikacji v2
Archiwum aktualności | 22.03.2024

Konferencja „ZSK to działa!”, Białystok, 26 marca 2024 r.

Zapraszamy 26 marca 2024 r. w godzinach 9:45-13:25 do udziału w konferencji ZSK to działa!”. Zintegrowany System Kwalifikacji powstał po to, by uporządkować system kwalifikacji w Polsce. Podczas konferencji dowiesz się, jak działa ZSK i jakie ma on znaczenie dla przedsiębiorców. Wydarzenie odbędzie się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Mickiewicza 3 w Białymstoku.

Rynek pracy charakteryzuje się obecnie mobilnością. Pracownicy zmieniają branże, szukają dla siebie nowych dróg zawodowych, rozwijają się przez całe życie i dostosowują do oczekiwań rynku. Dyplom ukończenia danej szkoły nie jest już wystarczający do potwierdzenia, jakie ktoś ma kompetencje, dlatego uporządkowanie systemu kwalifikacji w Polsce jest tak ważne.

Kompetentna kadra to jeden z filarów sukcesu firmy. Warto zaangażować się w temat, by w przyszłości móc współpracować z wykwalifikowanymi pracownikami, których kompetencje są potwierdzone. Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji.

Celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości wykorzystania kwalifikacji rynkowych we wdrażaniu regionalnych strategii edukacyjnych w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Podczas konferencji zostaną przedstawione case’y zaproszonych gości, którzy uzyskali kwalifikację rynkową i tym samym zmodyfikowali lub uzupełnili swoją ścieżkę zawodową. Pokażemy także jak wspierać nabywanie kwalifikacji rynkowych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, grywalizacji, mikro poświadczeń i sztucznej inteligencji.

Wydarzenie będzie także okazją do zapoznania się ze szczegółowymi wymaganiami i regulaminem, zbliżającego się konkursu w ramach Działania FEPD.08.01 Rozwój edukacji i kształcenia.

Zapisy

✏️ Zgłoszenia udziału w konferencji w trybie online: https://tiny.pl/dg933

Agenda

09.45-10.00Rejestracja uczestników
10.00-10.20Uroczyste otwarcie wydarzenia Dr Jacek Brzozowski – Wojewoda Podlaski,
prof. Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku,
Łukasz Prokorym – Przewodniczący Rady Miasta Białystok,
Agnieszka Krokos – Janczyło – Podlaski Kurator Oświaty,
Piotr Fałek – Przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe
10.20-10.40CASE1: „Dodatkowe kwalifikacje w trakcie nauki w szkole?” Marcin Bobrowski – Dyrektor ZS nr 2 w Grajewie, Bartosz Zyskowski – uczeń ZS nr 2 w Grajewie
10.40-11.00CASE2: „Jak budować kadry przyszłości poprzez zaangażowanie pracodawcy w tworzenie kwalifikacji ZSK?”  Piotr Kawęcki – Head of Business Delivery, Billenium S.A.
11.00-11.20  CASE3: Jak łączyć różne role w ramach oświaty oraz Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji?” – historia nauczyciela oraz dyrektora szkoły, który zaczął montować okna i został egzaminatorem z kwalifikacji wolnorynkowej Mirosław Walaszek, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. L. Wyczółkowskiego w Rykach
11.20-11.35   Przerwa kawowa
11.35-11.55Kwalifikacje a nowe technologie. VR, grywalizacja, mikropoświadczenia, sztuczna inteligencja. Prezentacja konkretnych rozwiązań.
11.55-12.25Nowa perspektywa funduszy unijnych szansą na budowanie kadr przyszłości. Rekomendacja konstrukcji projektu dla kształcenia zawodowego w oparciu o zbliżający się nabór.
Edyta Migałka – Wiceprzewodnicząca Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe
12.25-13.25Zakończenie konferencji i lunch

Organizatorzy konferencji

Partnerzy konferencji

Zobacz pozostałe artykuły

Życzenia Wielkanocne 2024
Archiwum aktualności | 29.03.2024

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie bliskich i przynoszących wytchnienie w codziennym pędzie życzą Zarząd i Pracownicy Podlaskiej Fundacji Rozwoju…