Zostań „Superfirmą 2013”

To już 4. edycja rankingu „Superfirmy” – na najbardziej odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwa w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego. Organizatorami tegorocznego rankingu są: Gazeta WspółczesnaWyższa Szkoła Ekonomiczna oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.

To prawdopodobnie jedyny ranking w Polsce dla spółek odpowiedzialnych społecznie prowadzony na poziomie województwa. W ciągu trzech edycji wystartowało w nim kilkadziesiąt firm – małych, średnich i dużych – z całego regionu. Kilkanaście otrzymało tytuły „Superfirm”, czyli biznesu, który jest prowadzony z zasadami poszanowania lokalnych społeczności, szacunku do pracowników, rozwoju kompetencji kadry czy dbania o szeroko pojęte środowisko.

CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) to nie jest żadna moda. To dziś konieczność prowadzenia działalności gospodarczej. I skuteczność w działaniu – według Giełdy Papierów Wartościowych, indeks RESPECT (są tam spółki mające strategie CSR) od pierwszego notowania wzrósł o niemal 60 proc., podczas gdy WIG (indeks szerokiego rynku) wzrósł w tym samym czasie o niecałe 19 proc.

Dlatego zachęcamy wszystkie podlaskie firmy, by wzięły udział w rankingu „Gazety Współczesnej”. Jak zwykle nagrodzimy najlepsze firmy w poszczególnych powiatach.

Ranking jest bezpłatny, mogą w nim wziąć udział wszystkie przedsiębiorstwa, niezależnie od formy własności, ani wielkości przychodów czy zatrudnienia.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i wysłanie do organizatorów wypełnionej ankiety (znajduje się ona na stronie www.podlaskie.strefabiznesu.pl w zakładce „Superfirma 2013”) do 10 maja 2013 roku.

Uroczysta gala, w czasie której zostaną wręczone wyróżnienia, odbędzie się 24 maja 2013 r. w sali konferencyjnej Hotelu Aristo w Białymstoku.

Partnerem rankingu jest bank Pekao S.A.

Zapraszamy szczególnie firmy, dla których ważna jest
filantropia, pracownicy, etyka biznesowa oraz ekologia.