Znani są finaliści Podlaskiej Marki Roku. O tytuł powalczy 21 podmiotów

Znamy już finalistów XIV edycji nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego – Podlaskiej Marki. 6 marca członkowie Kapituły Nagrody Podlaska Marka wybrali 21 firm, wydarzeń, inicjatyw które ostatecznie wezmą udział w walce o ten zaszczytny tytuł. Zwycięzców poznamy we wtorek 24 kwietnia podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

To wspaniała promocja Podlaskiego i tego co mamy u nas najlepsze, najciekawsze. We wtorek 13 marca Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego, ogłosił listę 21 finalistów w czasie konferencji prasowej.

– XIV edycja okazała się rekordowa jeśli chodzi o ilość zgłoszeń od mieszkańców, co nas niezmiernie cieszy – mówi Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Jak wiadomo, Kapituła zbierze się jeszcze raz i spośród tych nominowanych wybierze zwycięzców w siedmiu kategoriach, ale swoją nagrodę – pewnie najważniejszą – wybiorą w głosowaniu internetowym mieszkańcy. Jestem bardzo ciekawy kogo w tym roku wybiorą.

Jak podkreślił marszałek Leszczyński – w każdej kategorii było wiele ciekawych propozycji.

– Województwo podlaskie ma szeroką ofertę zarówno jeśli chodzi o duże firmy, jak i małe, regionalne. Kapituła, która składa się z głównie z członków Rady Przedsiębiorczości, ale i przedstawicieli mediów kultury, nie miała łatwego wyboru. Potrzebne było kilka dogrywek ale ostatecznie udało się wybrać 21 kandydatów. I mam nadzieję, że uda się wybrać z tego grona 7 najlepszych – podkreślał marszałek. – Wyniki ogłosimy 24 kwietnia na uroczystej gali na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ja oczywiście mam swoje typy, ale zależało nam przede wszystkim na tym, żeby była to reprezentacja całego województwa.

Nominacje do Nagrody Podlaska Marka

Produkt Użytkowy

 • Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse – Unihouse Oddział Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim
 • Meble Gabinetowe SNABB – TOBO DATCZUK Sp. j.
 • Rękawica GLOV On-The-Go – Phenicoptere Sp. z o.o.

Produkt Spożywczy

 • Ekologiczne Produkty Firmy Dary Natury – Mirosław Angielczyk Dary Natury
 • Grupa produktów Naturalnych – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach
 • Produkty z Podlaskiej Spiżarni – Grupa Chorten Sp. z o.o.

Odkrycie

 • Anima – inteligentny system powiadomień – Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej
 • Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration – prof. dr hab. Piotr Jaranowski, Dziekan Wydziału Fizyki UwB
 • Linia Kosmetyków Wspierająca Podlasie – SVOJE Rzemieślnicze Kosmetyki Naturalne

Inwestycja

 • Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie – SaMASZ Sp. z o.o.
 • Fabryka Proszków Mlecznych MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckim – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA
 • Dworzec PKS NOVA w Białymstoku – Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A.

Kultura

 • Teatr Lalki i Aktora w Łomży – Teatr Lalki i Aktora w Łomży
 • Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” – Suwalski Ośrodek Kultury
 • Białostocki Teatr Lalek – Białostocki Teatr Lalek

Wydarzenie

Społeczeństwo

 • Uniwersytet Zdrowego Seniora i Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
 • Fundacja Rodziny Czarneckich – Dominika Weronika Czarnecka
 • „PSACERY” – czyli miejskie spacery ze schroniskowymi psami – Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku

Głosowanie konsumentów

Konsumenci od dzisiaj (wtorek 13 marca) przez trzy kolejne tygodnie (do 2 kwietnia) będą mogli głosować na swojego kandydata na stronie www.podlaskamarka.pl. Jeden numer telefonu to jeden głos (potwierdzany bezpłatnym sms-em). Na profilu Podlaskie Bogactwo Różnorodności na Facebooku organizowany jest konkurs z nagrodami, a do wygrania m.in. ubiegłoroczny zwycięzca Photon,

Zwycięzcy poza statuetką nagrody Podlaska Marka otrzymają także 10 tysięcy złotych, wezmą też udział w szeregu kampanii promocyjnych. W zeszłym roku – we współpracy z kanałem Discovery Polska – zostało zrealizowanych pięć filmów promocyjnych z udziałem laureatów (ich emisja zaplanowana jest na ten rok). Jak co roku w czasie Gali poznamy też Ambasadora Gospodarki Województwa Podlaskiego i Honorowego Ambasadora Woj. Podlaskiego.

Przypomnijmy, że w tym roku do nagrody Podlaska Marka w siedmiu kategoriach zgłoszono 220 kandydatur. Ostatecznie – po weryfikacji – Kapituła wybierała 21 finalistów ze 180 kandydatur.

W każdej z siedmiu kategorii tematycznych o głosy Kapituły i tytuł Podlaskiej Marki zabiegać będą trzy kandydatury. Dodatkowo, jeden z finalistów otrzyma tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów – wyróżnienie przyznawane kandydaturze, która zdobędzie największą liczbę głosów internautów.


Źródło: https://ddb24.pl/artykul/znani-sa-finalisci/401455