Zapraszamy firmy sektora spożywczego do udziału w wystawie Food & Drink Business Europe w Dublinie, 14.09.2016r.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie zaprasza do bezpłatnego skorzystania z polskiego stoiska podczas wydarzenia branży spożywczej — Food & Drink Business Europe, które odbędzie się 14 września 2016 r. w Dublinie. Impreza ta łączy w sobie zarówno wystawę, jak i część seminaryjną co gwarantuje dużą liczbę odwiedzających.

Udział w tej imprezie pozwoli Państwu nawiązać kontakty z dystrybutorami napojów i żywności, przedstawicielami hurtowni i sklepów spożywczych w Irlandii.

Polskie towary spożywcze mają w Irlandii ugruntowaną pozycję i cieszą się uznaniem odbiorców ze względu na swoją jakość, terminowość dostaw oraz konkurencyjną cenę. Według danych Eurostat ceny irlandzkiej żywności i napojów bezalkoholowych są wyższe o 19% od średniej UE. Tymczasem w Polsce towary w tej grupie są najtańsze w całej UE (37% poniżej średniej). Sytuacja ta, jak i obecność w Irlandii ok. 150 tys. polskich obywateli, tłumaczą znaczący udział towarów rolno-spożywczych w polskim eksporcie do Irlandii, który w 2015 roku wyniósł 31% (195 mln EUR) całości eksportu do tego kraju

Warunki udziału:

 • Ze stoiska Ambasady RP w Dublinie mogą bezpłatnie skorzystać wszyscy polscy producenci (wytwarzający swoje produkty w Polsce) i usługodawcy.
 • WPHI w Dublinie pokrywa koszty związane z udziałem w wystawieale tylko w ramach stoiska WPHI.
 • Przedsiębiorcy zainteresowani przyjazdem ponoszą wszelkie pozostałe koszty, czyli np.: biletów lotniczych, komunikacji miejskiej, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia. Ceny hoteli w Dublinie są zróżnicowane, jednak przyzwoity standard dostępny jest w ramach normy delegacyjnej. Zachęcamy do skorzystania z hotelu Citywest, w którym odbywa się wystawa.
 • Proponujemy przylot do Dublina we wtorek, 13 września i powrót w czwartek, 15 września. Zachęcamy do sprawdzenia bezpośrednich połączeń lotniczych oferowanych przez linie Aer Lingus lub Ryanair.
 • W przypadku dużej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia grafika obecności na stoisku w celu zapewnienia optymalnych warunków dla prezentacji ofert poszczególnych firm.

Dodatkowo oferujemy:

 • Informacje praktyczne odnośnie miejskich środków komunikacji na trasie lotnisko w Dublinie – hotel/ targi.
 • Dodatkowe sugestie odnośnie zakwaterowania w Dublinie.
 • Pomoc w prezentacji firm i ofert na stoisku WPHI Dublin .
 • Pomoc w pozyskaniu partnerów do rozmów biznesowych, przygotowanie list potencjalnych partnerów, wsparcie w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas wystawy.
 • Oprawę informacyjną dla uczestników w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Irlandii.
 • Promocję firmy (w wersji angielskiej) wśród irlandzkich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.

Firmy zainteresowane dokupieniem osobnej powierzchni na Food & Drink Business Europe (koszt 1 metra kw. to 370 EUR + VAT – z zabudową) prosimy o kontakt z organizatorem:

Ronan Meagher 
Event Manager
Food & Drink Business Conference & Exhibition 2016
tel: +353 1 612 0880
ronan@prempub.com 
www.fooddrinkevent.com

W przypadku braku możliwości osobistego udziału w targach zapraszamy do nadsyłania materiałów promocyjnych, katalogów w języku angielskim. Będą one bezpłatnie dystrybuowane na stoisku Wydziału. Materiały powinny być dostarczone do 9 września 2016 r. na adres:

Embassy of Poland
Trade and Investment Promotion Section
4 the Vicarage, St. John’s Road,
Sandymount, Dublin D04 A6X5, Ireland