XVIII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - PFRR
XVIII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny
Archiwum aktualności | 12.07.2021

XVIII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

5 lipca wystartował regionalny etap XVIII edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Jego celem jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Co roku Kapituła Konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.

O Certyfikaty POT mogą obiegać następujące produkty: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:

  • Certyfikat POT
  • Złoty Certyfikat POT
  • Certyfikat Internautów
  • Certyfikat Specjalny

Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Kapituła Konkursu może go przyznać produktowi turystycznemu najwcześniej po trzech latach od daty przyznania Certyfikatu POT. W 2019 r. Złoty Certyfikat POT otrzymała Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. W 2020 r. Konkurs nie odbył się ze względu na pandemię.

Jury wybiera również Certyfikat Specjalny. Nagroda ta dedykowana jest produktom, które na rynku są stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, ale drzemie w nich duży potencjał.

Głos w Konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych. Na jesieni będą mogli oni ocenić wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów. Głosowanie odbędzie się na stronie www.polska.travel.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 150 tys. złotych. Dotychczasowi laureaci Konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowani są na Narodowym Portalu Turystycznym certyfikaty.polska.travel.

XVIII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

Etapy konkursu:

  • Etap I – regionalny: 6 lipca – 19 września 2021 r.
  • Etap II – ogólnopolski: 1 października – 22 października 2021 r.
  • Ceremonia wręczenia Certyfikatów: listopad/grudzień 2021 r.

Powyższe terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.

Do Konkursu można zgłosić się poprzez rejestrację, a następnie wypełnienie formularza znajdującego się na stronie https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/.

Regulamin regionalnego etapu Konkursu: [link]

Regulamin Konkursu POT: [link]

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zachęca zainteresowanych do udziału w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera