XIV edycja konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza na XIV edycję konkursu: „Najlepszy Produkt Turystyczny — CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej”, który ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turystom produktów turystycznych, a także ich promocję. Jest o co walczyć – do wygrania jest nie lada gratka — Miano Złotego Certyfikatu, a także Kampania promocyjna prowadzona przez Polską Organizacją Turystyczną o wartości 100 000 złotych!

Wzorem lat ubiegłych Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna będzie pełnić funkcję regionalnego koordynatora tego przedsięwzięcia. W roku 2015 dzięki owocnej współpracy PROT z Urzędem Marszałkowskim oraz mediami regionalnymi do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba produktów turystycznych — 37! Liczymy na to, że w tegorocznej edycji osiągniemy lepszy wynik. Produkty turystyczne wyróżnione praz Prezesa PROT oraz Marszałka Województwa Podlaskiego zostaną włączone w wybrane, działania promocyjne prowadzone przez PROT. Dla najlepszych produktów turystycznych etapu regionalnego zostaną przygotowane foldery, które będą dystrybuowane w centrach i punktach IT w regionie, na targach krajowych i zagranicznych oraz imprezach promocyjnych w których PROT weźmie udział w 2015 roku.

Inauguracja etapu regionalnego konkursu odbyła się 31 lipca 2016 roku na antenie Polskiego Radia Białystok podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Na Byle Czym. Co warto podkreślić, impreza ta zdobyła certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w 2007 roku.

Konkurs kierowany jest do LOT-ów, samorządów, instytucji i stowarzyszeń, przedsiębiorców, twórców produktów turystycznych, oraz do organizatorów turystyki.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 października 2016r.

Propozycje można zgłaszać poprzez aplikację internetową, która funkcjonuje pod adresem:

http://konkurs.pot.gov.pl

Bieżące informacje dotyczące etapu regionalnego konkursu znajdą Państwo na stronie www.podlaskieit.pl i www.polskapodajdalej.pl

Organizatorzy: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Polska Organizacja Turystyczna

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podlaskiego

Patronat: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Przewozy Regionalne Oddział Podlaski, Izba Przemysłowo — Handlowa w Białymstoku, Izba Przemysłowo — Gospodarcza w Suwałkach, Polska Izba Turystyki — Oddział Podlaski

Patronaty medialne: Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, TVP3 Białystok, BiałystokOnline