Wkręć się w technologię, czyli warsztaty wirtualnej rzeczywistości
Wkręć się w technologię, czyli warsztaty wirtualnej rzeczywistości
Media o nas | 17.05.2023

Wkręć się w technologię, czyli warsztaty wirtualnej rzeczywistości

Nowoczesne technologie, cyfryzacja, sztuczna inteligencja – to gospodarka jutra, którą będą tworzyć obecni nastolatkowie. Podlascy uczniowie mieli szansę wyruszyć na VR-ową ekspedycję na Antarktydę, dowiedzieć się, czym jest metaverse i jakie są różnice pomiędzy wirtualną a rozszerzoną rzeczywistością.

Kampania  skierowana jest głównie do młodych ludzi, by wybierali swoją drogę edukacyjną i zawodową właśnie w oparciu o nowe technologie, które wkrótce będą nam towarzyszyć na co dzień.
Gospodarka jutra to cyfryzacja, automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja. Tymczasem odsetek absolwentów kierunków przyrodniczo-techniczno-matematycznych w Polsce spada. Większość obecnych uczniów szkół podstawowych będzie pracowało w zawodach, których jeszcze nie znamy. Na naszych oczach powstają zupełnie nowe sektory , a te dotąd uważane za tradycyjne w coraz większym stopniu nasycane są technologią.
Dowody wskazują na to, że mózg skuteczniej oddziałuje na bodźce wizualne, przy czym aż 90% przekazywanych informacji stanowią obrazy.
Nauka przez doświadczenie jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów uczenia się.


Źródło: https://www.narew.info/artykul/28582,wkrec-sie-w-technologie-czyli-warsztaty-wirtualnej-rzeczywistosci-video

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera