Webinarium #SolidarnizUkrainą – nowe możliwości współpracy na rynkach skandynawskich, 08.04.2022r.

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego serdecznie  zaprasza podlaskich przedsiębiorców na szkolenie online pt. „#SolidarnizUkrainą – nowe możliwości współpracy na rynkach skandynawskich”, które odbędzie się 8 kwietnia 2022 (piątek) w godzinach 10:00-12:30.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu wydarzeń on-line  – webinariów i konsultacji. Mają one na celu wsparcie obywateli ukraińskich oraz podlaskich przedsiębiorców w kształtowaniu przyszłości biznesu i współpracy polsko-ukraińsko-skandynawskiej w nowych realiach rzeczywistości polityczno-gospodarczej. W trakcie webinaru przekazana zostanie wiedza na podstawowe tematy związane ze współpracą międzynarodową zapewniająca efektywność działań i wzajemne sukcesy.

Szkolenie dedykowane jest przedstawicielom mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, tj. menedżerów oraz specjalistów ds. kadr, marketingu i eksportu, rozwoju biznesu i sprzedaży, członków zespołów realizujących projekty dot. CSR, a także osób odpowiedzialnych za budowę oraz rozwój kultury biznesu oraz szukających sprawdzonych metod wspierających rozwój biznesu.

PRELEGENCI

WALDEMAR ŚLEFARSKIWALDEMAR ŚLEFARSKI – rynki skandynawskie to jego domena. Jest autorem opracowań poświęconych wybranym sektorom gospodarki, prawu pracy i optymalnym formom działalności w tych krajach. Prowadzi szkolenia i prelekcje poświęcone wybranym aspektom związanym z aktywnością w krajach nordyckich: skandynawską kulturą biznesu, fińską i szwedzką polityką innowacyjną. Współpracuje z polskimi firmami z branży ICT, oil & gas i stoczniowej.

MACIEJ SNARSKI MACIEJ SNARSKI – Od 20 lat jest związany zawodowo z krajami nordyckimi. Wielokrotnie pracował w zespołach wielonarodowych polsko-skandynawskich. Miał okazję przejść wszystkie szczeble hierarchii w polskich firmach z kapitałem skandynawskim: od młodszego specjalisty, przez koordynatora, aż do stanowisk kierowniczych. Prowadząc RYNEK NORDYCKI miał możliwość dzielenia się swoją wieloletnią wiedzą i doświadczeniem.

PROGRAM SPOTKANIA

10:00 – 10:05 Czas na zalogowanie się gości i prelegentów, powitanie uczestników
10:05 – 10:10 Prezentacja projektu Enterprise Europe Network
10:10 – 12:30 Specyfika gospodarcza krajów skandynawskich.
Wpływ konfliktu na Ukrainie na gospodarki krajów skandynawskich – sankcje i relacje z Rosją, zmiany ustawodawcze i rynek pracy Finlandii, Szwecji i Norwegii.
Omówienie możliwości współpracy z podmiotami skandynawskimi w kontekście potencjału firm i pracowników z Ukrainy np. budownictwo, IT, przemysł. Procedury delegowania pracowników z Ukrainy do krajów skandynawskich.
Skuteczne pozyskiwanie kontrahentów na rynkach skandynawskich – wyzwania i mocne strony polskich firm, poszukiwanie klientów, dostosowanie oferty, marketing.
Różnice kulturowe, kultura biznesu północy Europy i komunikacja z klientami skandynawskimi.
Formy prowadzenia działalności oraz podstawowe obowiązki administracyjne i fiskalne zagranicznych firm w Finlandii, Norwegii i Szwecji.
Q&A, sesja pytań i odpowiedzi

REJESTRACJA

Wymagana jest rejestracja za pomocą formularza on-line dostępnego na dole strony. Zapisy przyjmujemy do 6 kwietnia 2022 r.

Na spotkanie zapraszamy podlaskich przedsiębiorców z sektora MŚP (mikro, małe i średnie firmy) z wyłączeniem firm doradczych i konsultingowych.

Po weryfikacji zgłoszenia wyślemy e-mail potwierdzający udział w spotkaniu wraz z linkiem do platformy webinarium.

KONTAKT

Karolina Oblacewicz, oblacewicz@pfrr.pl, tel: +48 515 826 333

Iwona Siembida, siembida@pfrr.pl, tel: +48 572 243 183

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY