Webinarium #SolidarnizUkrainą – aspekty prawne zatrudniania pracowników z Ukrainy, 06.04.2022
Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza podlaskich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie online pt. „#SolidarnizUkrainą – aspekty prawne zatrudniania pracowników z Ukrainy”, które odbędzie się 6 kwietnia 2022 r. (środa) w godzinach 09:00-14:00. Spotkanie poprowadzi pan Łukasz Żak z firmy ŻAK LEGAL SUPPORT OFFICE.
W ramach webinarium będą mogli Państwo, poza teoretyczną wiedzą na temat aspektów prawnych zatrudniania pracowników z Ukrainy, poznać praktyczne przykłady i rozwiązania na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu obywateli ukraińskich, jakiego rodzaju wizy i pozwolenia są niezbędne, czy w każdym przypadku konieczne są wizy i zezwolenia na pobyt, zmiany warunków pracy a zezwolenie na pracę w świetle nowych przepisów, czy też jak analizować dokumenty dotyczące zatrudnienia cudzoziemców.
Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu wydarzeń on-line – webinariów i konsultacji – mających na celu wsparcie obywateli ukraińskich oraz podlaskich przedsiębiorców w kształtowaniu przyszłości biznesu i współpracy polsko-ukraińskiej w nowych realiach rzeczywistości polityczno-gospodarczej poprzez przekazanie wiedzy na podstawowe tematy zapewniające efektywność działań i wzajemne sukcesy.
PROGRAM SPOTKANIA
09:00 – 09:05 | Czas na zalogowanie się gości i prelegentów, powitanie uczestników |
09:05 – 09:10 | Prezentacja projektu Enterprise Europe Network |
09:10 – 14:00 | Procedury administracyjne dotyczące wjazdu i legalnego pobytu cudzoziemców na terenie Polski z uwzględnieniem przepisów dotyczących pobytu obywateli Ukrainy po 24.02.2022 r. (m.in. przekraczanie granicy, ruch wizowy/bezwizowy, zezwolenie na pobyt czasowy/stały, karta pobytu, analiza dokumentów pobytowych, warunki legalnego pobytu, itp.) |
Podstawowe kwestie dotyczące legalnej pracy obywateli Ukrainy w Polsce (m.in. zezwolenie na pobyt i pracę, zasady podejmowania pracy przez obywateli Ukrainy po 24.02.2022r., zezwolenia na pobyt czasowy, analiza dokumentów dotyczących zatrudnienia cudzoziemców, zatrudnienie studentów i absolwentów, dostęp do zawodów regulowanych, świadczenia socjalne dla obywateli Ukrainy, itp.) | |
Umowa o pracę oraz umowa zlecenie dla zatrudnienia obywateli Ukrainy w dobie pandemii COVID-19 po zmianie przepisów po 24.02.2022 r, | |
Skutki nielegalnego zatrudniania obywateli Ukrainy w firmie | |
Zobowiązania podatkowe oraz ubezpieczenie społeczne obywateli Ukrainy pracujących w Polsce | |
Sesja pytań i odpowiedzi (Q&A na bazie pytań z czatu webinaru) |
Przerwy ustala prowadzący
PRELEGENT
ŁUKASZ ŻAK – prawnik, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z transgranicznym świadczeniem usług i delegowaniem pracowników, procedurach zatrudniania cudzoziemców, prawie pracy oraz kooperacji międzynarodowej przedsiębiorstw. Od ponad 15 lat wspiera polskie firmy w działaniach na rynkach takich krajów jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Dania, Holandia, Szwecja, Norwegia, Irlandia, Wielka Brytania, Estonia, Finlandia, Czechy i Słowacja. Pomaga również firmom zagranicznym odnaleźć się na rynku polskim. W ramach swojej specjalizacji świadczy usługi doradcze oraz szkoleniowe. Na co dzień w swojej pracy współpracuje z przedsiębiorcami, jednostkami administracji publicznej oraz organizacjami otoczenia biznesu z kraju i zagranicy.
REJESTRACJA
Wymagana jest rejestracja za pomocą formularza on-line dostępnego na dole strony. Zapisy przyjmujemy do 4 kwietnia 2022 r.
Na spotkanie zapraszamy podlaskich przedsiębiorców z sektora MŚP (mikro, małe i średnie firmy) oraz instytucje otoczenia biznesu.
Po weryfikacji zgłoszenia wyślemy e-mail potwierdzający udział w spotkaniu, a w przeddzień szkolenia otrzymają państwo link do platformy webinarium.
KONTAKT
- Karolina Anusiewicz, tel: +48 666 022 869, e-mail: anusiewicz@pfrr.pl
- Sylwia Gleń, tel: +48 504 125 332, e-mail: glen@pfrr.pl