Webinarium "Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów"
Webinarium „Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów”
Archiwum aktualności | 21.07.2021

Webinarium „Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów”, 28.07.2021r.

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC wraz z Funduszem Invento Capital, Skybrook Venture Partners, Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Enterprise Europe Network i partnerami tworzącymi hub cyfrowych innowacji IoT/Smart City – „Smart Secure Cities”, zapraszają na kolejne z cyklu webinarium: „Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów„. Już 28 lipca 2021r. o godz. 14:00 będziecie mogli Państwo poznać narzędzia, kluczowe w rozwoju działalności firmy, dowiecie się jak współpracować z inwestorami w Europie i USA, funduszami i programami inwestycyjnymi oraz jak efektywnie wykorzystywać narzędzia matchmakingowe B2B oraz usługi doświadczonych brokerów i konsultantów, by efektywnie pozyskiwać partnerów biznesowych i klientów na całym świecie.

Program Webinarium

 • 14.00 – 14.20 Robert Bieleń -Wiceprezes i Dyrektor Inwestycyjny w Invento Capital.
  Zdobywanie funduszy na rozwój firmy. Jak przygotować się do pracy z inwestorami w Polsce i Europie?
 • 14.20 – 14.40
  Tomasz Kierul – Współzałożyciel SkyBrook Venture Partners (Nowy Jork/ Boston)
  Ekspansja firmy i wejście na rynki zagraniczne. Inwestorzy i rynek w USA.
 • 14.40 – 15.00
  Krystyna Kalinowska – Dyrektor inwestycyjny, Podlaski Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o.
  Studium przypadku – dobre praktyki współpracy firm z funduszem inwestycyjnym na polskim rynku. Doświadczenie, wyzwania i sukcesy.
 • 15.00 – 15.20
  Marek Ostafil – Śląski Klaster Internetu Rzeczy (wprowadzenie)
  Karolina Anusiewicz – Specjalista ds. współpracy międzynarodowej, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego – Inwestycje, granty i matchmaking B2B – narzędzia rozwoju i internacjonalizacji działalności firmy oferowane przez Komisję Europejską.

Do udziału w webinarium zapraszamy wszystkie firmy – w tym szczególnie start-upy, które są zainteresowane rozwojem, pozyskiwaniem nowych partnerów biznesowych i zdobywaniem nowych rynków.

Zapisy

Zapisy na stronie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/SSNInventoSkybrookVenturePPFRREN2021

Zapraszamy do udziału!

Organizatorzy

Invento Capital tworzy i zarządza funduszem seed/venture Capital, klubem inwestorów prywatnych oraz akceleratorem. Współpracuje i koinwestuje z Aniołami Biznesu, polskimi i zagranicznymi funduszami venture capital oraz inwestorami branżowymi. Współtworzy ekosystem innowatorów, naukowców, przedsiębiorców i Aniołów Biznesu. Buduje swoją strategiczną przewagę na synergii działania, opartej na wymianie wiedzy, doświadczeń i wzajemnej inspiracji do działania i rozwoju. Invento pomaga przedsiębiorcom budować wartość ich firm. Daje wiedzę, mentoring, kontakty biznesowe i wspiera przedsiębiorców. Invento tworzy : Fundusz typu „Bridge Alfa” powstał we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Kapitalizacja Funduszu wynosi 36 mln złotych. Zamierzamy zainwestować w maksymalnie 30 firm i projektów badawczo-rozwojowych sieć Aniołów Biznesu, w której aktywny udział bierze kilkudziesięciu prywatnych inwestorów mających możliwość realizowania inwestycji w gronie doświadczonych przedsiębiorców i menedżerów globalnych korporacji oraz mogących koinwestować z funduszem Invento Capital akcelerator powstał, aby pomagać naukowcom i młodym firmom tworzyć innowacyjne produkty i technologie. To miejsce, gdzie mogą poznać ludzi, którzy uzupełnią ich kompetencje technologiczne i biznesowe, zdobyć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Szuka idei i rozwiązań, które jeszcze wczoraj były niemożliwe do realizacji. Uwalnia potencjał, daje impuls i wspiera wdrożenia. Wierzy, że innowacyjnych pomysłów nigdy za wiele.

SkyBrook Venture Partners działa na rynku amerykańskim i europejskim. Łączy startupy i właściwych dla nich inwestorów (VC, CVC, Family Offices i innych) pomagając budować odpowiednie relacje. Stawiając na przewagi konkurencyjne, pomaga klientom w międzynarodowym skalowaniu, przygotowaniu się do wchodzenia i budowania obecności na nowych rynkach, pozyskiwaniu inwestycji na międzynarodowy rozwój. Doświadczenie SkyBrook VP w pracy ze startupami sięga wielu lat i jego zakres obejmuje od budowania 3-6-miesięcznych inkubatorów po prowadzenie wielu rund serii A, zarówno dla startupów działających w obszarze B2B, jak i B2C ze wszystkich branż.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego (PFRR) funkcjonuje od 1994 r. Celem Fundacji jest wspomaganie rozwoju gospodarczego regionu, w tym rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie podlaskim. Fundacja zarządza programami wsparcia przedsiębiorców ze środków unijnych oraz pomaga w pozyskaniu środków pomocowych na przedsięwzięcia gospodarcze. Oferta Fundacji obejmuje również usługi doradcze w związku z wejściem na nowe rynki zagraniczne, pożyczki, poręczenia (kredytowe, wadialne i należytego wykonania umowy) czy inwestycje kapitałowe. PFRR świadczy również usługi dla przedsiębiorców obejmujące poszukiwanie nowych rynków zbytu i potencjalnych partnerów do współpracy zagranicznej, a także współorganizuje targi, misje handlowe, spotkania B2B, wizyty studyjne oraz spotkania z kontrahentami, dzięki istniejącemu przy Fundacji ośrodkowi Enterprise Europe Network (EEN).

Podlaski Fundusz Kapitałowy (PFK) jest jednym z najstarszych funduszy venture capital działających w Polsce. Fundusz został utworzony w 1995 roku, w ramach Polsko-Brytyjskiego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości. PFK oferuje przedsiębiorstwom finansowanie typu venture capital oraz private debt. Z finansowania mogą korzystać zarówno startupy, generujące pierwsze przychody ze sprzedaży, jak również firmy będące w fazie wzrostu i ekspansji. Maksymalna kwota zaangażowania w jeden podmiot to 1,5 mln PLN. Fundusz należy do Grupy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, która posiada w ofercie również inne usługi finansowe dla MSP, w tym pożyczki preferencyjne oraz poręczenia kredytów bankowych.

Enterprise Europe Network (EEN) to największa na świecie sieć instytucji otoczenia biznesu wspierających MŚP w działaniach związanych z dostępem do finansowania, podnoszeniem konkurencyjności i internacjonalizacją. Skupia izby gospodarcze, centra transferu technologii, instytuty badawcze oraz agencje rozwoju, które współpracują ze sobą pod kierownictwem Komisji Europejskiej.

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera