Webinarium "Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów"
Webinarium „Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów”
Archiwum aktualności | 21.07.2021

Webinarium „Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów”, 28.07.2021r.

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC wraz z Funduszem Invento Capital, Skybrook Venture Partners, Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Enterprise Europe Network i partnerami tworzącymi hub cyfrowych innowacji IoT/Smart City – „Smart Secure Cities”, zapraszają na kolejne z cyklu webinarium: „Narzędzia finansowania rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki dla MŚP i Start-upów„. Już 28 lipca 2021r. o godz. 14:00 będziecie mogli Państwo poznać narzędzia, kluczowe w rozwoju działalności firmy, dowiecie się jak współpracować z inwestorami w Europie i USA, funduszami i programami inwestycyjnymi oraz jak efektywnie wykorzystywać narzędzia matchmakingowe B2B oraz usługi doświadczonych brokerów i konsultantów, by efektywnie pozyskiwać partnerów biznesowych i klientów na całym świecie.

Program Webinarium

 • 14.00 – 14.20 Robert Bieleń -Wiceprezes i Dyrektor Inwestycyjny w Invento Capital.
  Zdobywanie funduszy na rozwój firmy. Jak przygotować się do pracy z inwestorami w Polsce i Europie?
 • 14.20 – 14.40
  Tomasz Kierul – Współzałożyciel SkyBrook Venture Partners (Nowy Jork/ Boston)
  Ekspansja firmy i wejście na rynki zagraniczne. Inwestorzy i rynek w USA.
 • 14.40 – 15.00
  Krystyna Kalinowska – Dyrektor inwestycyjny, Podlaski Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o.
  Studium przypadku – dobre praktyki współpracy firm z funduszem inwestycyjnym na polskim rynku. Doświadczenie, wyzwania i sukcesy.
 • 15.00 – 15.20
  Marek Ostafil – Śląski Klaster Internetu Rzeczy (wprowadzenie)
  Karolina Anusiewicz – Specjalista ds. współpracy międzynarodowej, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego – Inwestycje, granty i matchmaking B2B – narzędzia rozwoju i internacjonalizacji działalności firmy oferowane przez Komisję Europejską.

Do udziału w webinarium zapraszamy wszystkie firmy – w tym szczególnie start-upy, które są zainteresowane rozwojem, pozyskiwaniem nowych partnerów biznesowych i zdobywaniem nowych rynków.

Zapisy

Zapisy na stronie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/SSNInventoSkybrookVenturePPFRREN2021

Zapraszamy do udziału!

Organizatorzy

Invento Capital tworzy i zarządza funduszem seed/venture Capital, klubem inwestorów prywatnych oraz akceleratorem. Współpracuje i koinwestuje z Aniołami Biznesu, polskimi i zagranicznymi funduszami venture capital oraz inwestorami branżowymi. Współtworzy ekosystem innowatorów, naukowców, przedsiębiorców i Aniołów Biznesu. Buduje swoją strategiczną przewagę na synergii działania, opartej na wymianie wiedzy, doświadczeń i wzajemnej inspiracji do działania i rozwoju. Invento pomaga przedsiębiorcom budować wartość ich firm. Daje wiedzę, mentoring, kontakty biznesowe i wspiera przedsiębiorców. Invento tworzy : Fundusz typu „Bridge Alfa” powstał we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Kapitalizacja Funduszu wynosi 36 mln złotych. Zamierzamy zainwestować w maksymalnie 30 firm i projektów badawczo-rozwojowych sieć Aniołów Biznesu, w której aktywny udział bierze kilkudziesięciu prywatnych inwestorów mających możliwość realizowania inwestycji w gronie doświadczonych przedsiębiorców i menedżerów globalnych korporacji oraz mogących koinwestować z funduszem Invento Capital akcelerator powstał, aby pomagać naukowcom i młodym firmom tworzyć innowacyjne produkty i technologie. To miejsce, gdzie mogą poznać ludzi, którzy uzupełnią ich kompetencje technologiczne i biznesowe, zdobyć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Szuka idei i rozwiązań, które jeszcze wczoraj były niemożliwe do realizacji. Uwalnia potencjał, daje impuls i wspiera wdrożenia. Wierzy, że innowacyjnych pomysłów nigdy za wiele.

SkyBrook Venture Partners działa na rynku amerykańskim i europejskim. Łączy startupy i właściwych dla nich inwestorów (VC, CVC, Family Offices i innych) pomagając budować odpowiednie relacje. Stawiając na przewagi konkurencyjne, pomaga klientom w międzynarodowym skalowaniu, przygotowaniu się do wchodzenia i budowania obecności na nowych rynkach, pozyskiwaniu inwestycji na międzynarodowy rozwój. Doświadczenie SkyBrook VP w pracy ze startupami sięga wielu lat i jego zakres obejmuje od budowania 3-6-miesięcznych inkubatorów po prowadzenie wielu rund serii A, zarówno dla startupów działających w obszarze B2B, jak i B2C ze wszystkich branż.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego (PFRR) funkcjonuje od 1994 r. Celem Fundacji jest wspomaganie rozwoju gospodarczego regionu, w tym rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie podlaskim. Fundacja zarządza programami wsparcia przedsiębiorców ze środków unijnych oraz pomaga w pozyskaniu środków pomocowych na przedsięwzięcia gospodarcze. Oferta Fundacji obejmuje również usługi doradcze w związku z wejściem na nowe rynki zagraniczne, pożyczki, poręczenia (kredytowe, wadialne i należytego wykonania umowy) czy inwestycje kapitałowe. PFRR świadczy również usługi dla przedsiębiorców obejmujące poszukiwanie nowych rynków zbytu i potencjalnych partnerów do współpracy zagranicznej, a także współorganizuje targi, misje handlowe, spotkania B2B, wizyty studyjne oraz spotkania z kontrahentami, dzięki istniejącemu przy Fundacji ośrodkowi Enterprise Europe Network (EEN).

Podlaski Fundusz Kapitałowy (PFK) jest jednym z najstarszych funduszy venture capital działających w Polsce. Fundusz został utworzony w 1995 roku, w ramach Polsko-Brytyjskiego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości. PFK oferuje przedsiębiorstwom finansowanie typu venture capital oraz private debt. Z finansowania mogą korzystać zarówno startupy, generujące pierwsze przychody ze sprzedaży, jak również firmy będące w fazie wzrostu i ekspansji. Maksymalna kwota zaangażowania w jeden podmiot to 1,5 mln PLN. Fundusz należy do Grupy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, która posiada w ofercie również inne usługi finansowe dla MSP, w tym pożyczki preferencyjne oraz poręczenia kredytów bankowych.

Enterprise Europe Network (EEN) to największa na świecie sieć instytucji otoczenia biznesu wspierających MŚP w działaniach związanych z dostępem do finansowania, podnoszeniem konkurencyjności i internacjonalizacją. Skupia izby gospodarcze, centra transferu technologii, instytuty badawcze oraz agencje rozwoju, które współpracują ze sobą pod kierownictwem Komisji Europejskiej.

Zobacz pozostałe artykuły

Technologie jutra w zasięgu ręki
Informacje | 23.11.2022

Technologie jutra w zasięgu ręki

Smart City, AI, Przemysł 4.0, Internet Rzeczy to określenia kategorii „Przyszłość dzieje się teraz”. Przed nami największa światowa konferencja Smart City Expo World Congress w...

Zapisz się do newslettera