Webinar: Ustawa antykryzysowa – zakres wsparcia dla biznesu – jakie działania podjąć w najbliższym czasie? 03.04.2020r.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zaprasza na bezpłatne webinarium organizowane przez firmę Crido przy udziale Polskiego Towarzystwa Gospodarczego. Webinar zatytułowany „Ustawa antykryzysowa – zakres wsparcia dla biznesu – jakie działania podjąć w najbliższym czasie?” odbędzie się 3 kwietnia 2020 r., o godz. 11:00 oraz drugi termin: godz. 15.00.

31 marca, w Dzienniku Ustaw została opublikowana ostateczna wersja tzw. ustawy antykryzysowej, mającej przeciwdziałać negatywnym skutkom ekonomicznym związanym z epidemią COVID-19. Większość jej postanowień już weszła w życie, tak samo jak możliwość ubiegania się o przewidziane ustawą preferencje czy dofinansowania.

TEMATYKA

Chcąc wesprzeć Państwa w tej nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, chcielibyśmy zaprosić Państwa na webinar dotyczący wsparcia, z którego przedsiębiorcy mogą skorzystać w oparciu o nowo wprowadzone przepisy. W jego trakcie eksperci CRIDO skupią się na szczegółowym omówieniu rozwiązań prawnych i podatkowych wspierających biznes zawartych w ustawie, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii, które wymagają ze strony biznesu szybkiego działania, tj.:

  • Kiedy pracodawca może liczyć na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników ze strony państwa?
  • Jakich zmian w obszarze prawa pracy mogą spodziewać się pracownicy i ich pracodawcy?
  • Odroczenia płatności podatków – czego możemy się spodziewać? Co gdy termin płatności podatku / raportowania nie został odroczony? Jakie możliwości w zakresie odroczenia przewidują obecne przepisy i jak to skutecznie zrobić?
  • Jakie działania prawne i podatkowe można podjąć już dziś żeby zwiększyć i zabezpieczyć płynność?
  • Odroczenia terminów administracyjnych prawnych i podatkowych.
  • Na jakie ulgi / zwolnienia podatkowe może liczyć przedsiębiorca i co dalej z kontrolami podatkowymi i biegiem terminów procesowych?
  • Jakie zmiany zostały przewidziane w zakresie działalności podmiotów korporacyjnych?
  • Jak zmieni się sytuacją najemców oraz użytkowników wieczystych?

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Przed webinarium otrzymają Państwo mailowo link oraz zalecenia techniczne niezbędne do prawidłowego dołączenia do wydarzenia.

REJESTRACJA