Targi Hannover Messe 2019. Są tam podlaskie firmy.

„Targi Hannover Messe – podlaskie firmy kolejny raz biorą udział w tym największym wydarzeniu sektora przemysłowego na świecie. Zadbał o to Klaster Obróbki Metali i Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Spółka Technology Applied zajmuje się drukowaniem w 3D części, których tradycyjna produkcja obrabiarkami CNC jest albo niemożliwa, albo zbyt kosztowna. Na Hannover Messe firma jest już drugi raz. Z Klastrem Obróbki Metali. – Otwieramy się na rynki zagraniczne, zwłaszcza interesują nas Niemcy – wyjaśnia Piotr Bezubik z TA. –Udział w targach to dla nas duża szansa i okazja, aby pozyskać nowych kontrahentów.

– Rynek niemiecki jest bardzo zainteresowany naszymi wyrobami. Aktualnie druk 3D to nie jest już zabawa, ale alternatywna technologia dla obrabiarek CNC. Jakość część robionych t w 3D jest taka sama, a cena to 40-60 proc. kosztów pracy obrabiarki – przekonuje Piotr Bezubik. – Współpracujemy z takimi gigantami jak Siemens czy ABB z Zurychu. Członkostwo w Klastrze Obróbki przynosi nam wszystkim korzyści.

Hannover Messe jest też okazją do przyjrzenia się niemieckiemu rynkowi m.in. przez Promostal z Czarnej Białostockiej. To firma, która ma już ogromne doświadczenie współpracy na rynku skandynawskim. Przedstawicielka Promostalu, Kamila Jakoniuk, zwraca uwagę, że nie można przekładać doświadczeń z jednego rynku na drugi. – Pierwszy raz byliśmy tu rok temu – opowiada. – Przyglądaliśmy się. Uczyliśmy. Przez rok zdobyliśmy certyfikaty potrzebne do wejścia na rynek niemiecki. Wcześniejsza współpraca była bardzo okazjonalna, teraz chcemy się na niej bardziej skupić. A widać, że klienci są zainteresowani naszą ofertą, bo cenią jakość, jaką im gwarantujemy.(…)”


Źródło: https://wspolczesna.pl/hannover-messe-2019-cuda-technologii-na-najwiekszych-targach-sektora-przemyslowego-na-swiecie-sa-tam-podlaskie-firmy/ar/c3-14019621