Szkolenia eksperckie na Białorusi
Szkolenia
Archiwum aktualności | 14.12.2020

Szkolenia eksperckie na Białorusi

W dniach 7-11 grudnia 2020 odbywały się spotkania i szkolenia na Białorusi, kierowane zarówno do grantobiorców (organizacji klastrowych), jak i osób zainteresowanych ideą klasteringu. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną zdecydowano o realizacji szkoleń w formie on-line, która, jak się okazało, może być równie produktywna i interesująca dla uczestników jak spotkania na żywo.

Eksperci z Polski i Białorusi podjęli następujące tematy:

  • Doświadczenie w tworzeniu, wdrażaniu i aktualizacji strategii rozwoju klastrów (na przykładzie Polski i UE) – Sebastian Rynkiewicz (Klaster Obróbki Metali)
  • Kluczowe aspekty treści strategii klastra – Dmitrij Maryanowicz Krupsky (Ministerstwo Gospodarki Republiki Białoruś)
  • Jakie są strategie klastrów w Rosji? – Ludmiła Aleksandrowna Istomina (ekspert ds. klastrów)

Grantobiorcy przedstawili prezentacje na temat głównych rezultatów i problemów przygotowania i realizacji strategii rozwoju klastra (inicjatywy klastrowej) w miastach Hancewicze, Witebsk i Nowopołock.

Po wystąpieniach prelegentów Zhanna Kazimirovna Tarasevich przeprowadziła panel dyskusyjny nt. szans wzrostu i dalszego rozwoju klastrów na Białorusi, najbardziej efektywnych form ich funkcjonowania, jak również metod przyciągania nowych członków do klastrów.

Zobacz pozostałe artykuły

Życzenia Wielkanocne 2024
Archiwum aktualności | 29.03.2024

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie bliskich i przynoszących wytchnienie w codziennym pędzie życzą Zarząd i Pracownicy Podlaskiej Fundacji Rozwoju…

Zapisz się do newslettera