Święty Mikołaj w Bielsku Podlaskim. Tak prezentowały się dzieci oraz młodzież z przedszkoli i szkół

Przyjazd Świętego Mikołaja z Laponii był ogromną atrakcją w Bielsku Podlaskim. Choć największy zachwyt wywołał nie tyle Mikołaj, ile prezentacje i występy dzieci z Bielskich przedszkoli oraz młodzieży z bielskich szkół.

A placówki przygotowały naprawdę bardzo efektowne powitanie Mikołaja. Przedszkolaki tańczyły i odgrywały różnego rodzaju sceny. Uczniowie Mechaniaków przyjechali specjalnie udekorowanym maluchem i zatańczyli narodowy taniec Finlandii. Przedszkole na Hołowiesku, które wygrało konkurs, wjechało ze specjalną platformą z teleportem, która ciągnął bus przebrany za renifera. Oj, działo się pod sceną.

Występy i prezentacje placówek ze sceny oglądali i oceniali Święty Mikołaj, Andrzej Parafiniuk, Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku i prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (to on zaprosił Świętego Mikołaja do Bielska), przedstawiciele Fundacji Unitalent (współorganizatora imprezy) oraz Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego. Konkurs odbył się pod hasłem „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na sto procent

Całą imprezę poprowadził niezastąpiony w tej funkcji Mateusz Sacharzewski.

Niektórzy skarżyli się, że nie mogli obejrzeć występów dzieci, bo te skierowane były w kierunku sceny, a publiczność była za plecami występujących. Ale za to pięknie udekorowane platformy i przebranych za aniołki, renifery, śnieżynki, skrzaty dzieci i ich opiekunów, podziwiać można było przed i po występie. Wiele osób korzystało z okazji, by zrobić sobie zdjęcie w takiej świątecznej scenerii.


Źródło: https://bielsk.eu/bielsk-podlaski/26766-swiety-mikolaj-w-bielsku-podlaskim-tak-prezentowaly-sie-dzieci-oraz-mlodziez-z-przedszkoli-i-szkol-foto