Studia podyplomowe zgodne z nowymi trendami

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej rekrutuje na coraz ciekawsze i nadążające za trendami kierunki studiów podyplomowych. Takie nazwy jak „Marketing internetowy”, „Front-End development”, czy „Programowanie aplikacji mobilnych” brzmią jak żywcem wyjęte z ofert pracy! Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że branża IT rozwija się w zawrotnym tempie. Jest „kryzysoodporna”, daje możliwość rozwoju, podróży i satysfakcjonujących zarobków.

Ponoć człowiek uczy się całe życie. Mając w perspektywie przejście na emeryturę dopiero w wieku 67 lat, każdy czas na zdobycie nowych kwalifikacji, a nawet zmianę zawodu, wydaje się być odpowiedni. Nową ścieżkę kariery, dzięki studiom podyplomowym może obrać zarówno świeżo upieczony absolwent, jak i profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem łaknący nowych, poszukiwanych na rynku umiejętności.

Zdecydowanym wyróżnikiem studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki PB jest kadra wykładowców — to praktycy pracujący na co dzień w branży. Każdy kierunek ma także swojego partnera merytorycznego, który brał udział w przygotowaniu planu studiów, a także wesprze kadrę wykładowców swoimi pracownikami. Należą do nich m.in. jedna z czołowych polskich agencji interaktywnych, firma należąca do liderów wśród producentów aplikacji mobilnych, znany chyba wszystkim Platige Image dla kierunku „Wizualizacja i Grafika 3D” oraz Podlaski Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski, dzięki którym powstaje „Elektroniczna Administracja”. Kierunki „Front-End Development” oraz „Wizualizacja i Grafika 3D” przygotowane są wspólnie z Wydziałem Architektury PB. Wszystkie szczegółowe informacje, a także sylwetki wykładowców dostępne są na stronie www studiów podyplomowych.

Informatyka

Nikt już nie ma wątpliwości, co do zasadności tego kierunku i jemu podobnych. Deficyt informatyków na rynku pracy rośnie w zawrotnym tempie. Kierunek obejmuje tematy wprowadzenia do świata informatyki wraz z podstawami programowania. Rok nauki to świetny punkt wyjścia. Pozwala na zapoznanie się ze specyfiką zawodu i na świadome podejmowanie decyzji ukierunkowujących dalszą ścieżkę kariery i specjalizację absolwenta.

e-Administracja

Najbliższe lata przyniosą w Polsce znaczące zmiany w elektronicznej administracji. Nowa perspektywa unijna i program Polska Cyfrowa 2014-2020 będą wymagały nowych kompetencji i wiedzy. Studia obejmują zagadnienia bardzo istotne w szczególności dla informatyków i władz gminy, ale skierowane są też do pracowników szeroko rozumianej administracji publicznej.

Systemy serwerowe Microsoft

Program studiów przygotowuje do zdania uznawanych na świecie egzaminów certyfikacyjnych z grupy technologii firmy Microsoft m.in. Windows Server 2012, Windows 8, Exchange Server 2010, Office 365, czy Server Virtualization. Studia dają także możliwość przystąpienia do wybranych egzaminów na Politechnice Białostockiej.

Nowoczesne Systemy Cyfrowe

Systemy cyfrowe są wykorzystywane praktycznie w każdym urządzeniu codziennego użytku, od smartfona, poprzez laptopa, na urządzeniach AGD kończąc. Głównym celem studiów jest przekazanie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności w zakresie projektowania systemów cyfrowych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i technik, na bazie współczesnych układów programowalnych.

Marketing Internetowy

Chcesz wiedzieć jak zaplanować kreatywną kampanię w Internecie? Jakie wybrać narzędzia? Jak oswoić firmę z marketingiem w sieci? Współtwórcy programu i wykładowcy to eksperci nowych mediów i praktycy branży e-marketingowej z całej Polski. Zaangażowanie specjalistów od marketingu i komunikacji on-line, aktywnie pracujących w agencjach interaktywnych zaowocowało programem studiów opartym na praktycznej i zawsze aktualnej wiedzy.

Programowanie Aplikacji Mobilnych

Dzięki smartfonom i tabletom internet stał się elementem naszego codziennego życia. Praktycznie każdy system internetowy posiada elementy w postaci aplikacji mobilnej. Gwarantujemy wykładowców z doświadczeniem praktycznym — projektantów i programistów aplikacji mobilnych ze znanej firmy technologicznej. Program obejmuje programowanie na platformy Apple iOS i Google Android.

Front-End Development

Absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy na stanowiskach określanych na rynku pracy jako Web Developer, Web Designer, czy Front-End Developer w agencjach interaktywnych, jak i innych firmach związanych w rynkiem WWW. Studia nie wymagają od kandydatów znajomości programowania — przewidują naukę języka JavaScript od podstaw. Program zawiera także podstawy typografii, designu i, oczywiście, całego procesu opracowywania serwisów www.

Wizualizacja i Grafika 3D

Studia poświęcone są nauce tworzenia grafiki 3D na poziomie średnio-zaawansowanym, wraz podstawami animacji, w oparciu o dwie platformy dedykowane tej dziedzinie: Autodesk 3DS Max oraz Blender 3D. Każdy absolwent uzyska wsparcie przy tworzeniu profesjonalnego portfolio.

Rekrutacja

Rekrutacja na wszystkie kierunki — wrzesień/październik 2014 r. Wyjątkiem jest kierunek „Wizualizacja i Grafika 3D”, dla którego jest to luty/marzec 2015 r.

Więcej informacji na stronie http://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/

Kontakt

Paweł Tadejko
Kierownik Studiów Podyplomowych
e-mail: p.tadejko (at) pb.edu.pl
tel: +48 504 142 530