Studia Podyplomowe na Politechnice Białostockiej z dofinansowaniem 50% dla MŚP

Jesteś pracownikiem lub właścicielem podlaskiego MŚP? Możesz zdobyć 50% dofinansowania w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych w województwie podlaskim. Wnioski w trwającym konkursie są na dofinansowanie są przyjmowane do 30.06.2017 r.

Przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie mogą korzystać tylko ze studiów i szkoleń ze zbioru ofert usług rozwojowych wpisanych w Bazę Usług Rozwojowych.

Internet to niewątpliwie jedno z odkryć które bezpowrotnie zmieniło świat w jakim żyjemy. Nie jest to już coś nowego, odległego, drogiego i ekskluzywnego… To codzienność z którą rodzą się nasze dzieci i nie wyobrażają sobie innego świata. To przyszłość i teraźniejszość, której jesteś członkiem, bez względu na to czy to Ci się podoba czy nie. Ale czy możesz z czystym sumieniem przyznać, że rozumiesz Internet? Wiesz jakie kierują nim mechanizmy, jak z nich skorzystać, jak je ujarzmić aby pracowały na sukces Twój lub Twojej firmy? Jakie niebezpieczeństwa kryją się w sieci? No właśnie…

Nie musisz chcieć zostać od razu programistą! Dziś aplikacje, systemy, social media wykorzystuje się w biznesie, pracy, życiu codziennym. Jedni chcą je poznać, żeby zmienić swoje życie, inni po prostu aby rozumieć o czym mówi się na spotkaniach, albo w czasie wdrożenia systemu IT w firmie.

Politechnika Białostocka zaprasza, na kolejne edycje, nowoczesnych, rynkowych kierunków studiów podyplomowych, takich jak:

 • Informatyka – Technologie ICT i Programowanie,
 • Marketing Internetowy,
 • Data Science – Developer / Analityk danych,
 • Projektowanie User Experience i Analityka internetowa,
 • „Bezpieczeństwo systemów i sieci.

Szczegółowe informacje:

dr inż. Paweł Tadejko 
Kierownik studiów podyplomowych
na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej
kom: 504 142 530
e-mail: p.tadejko (at) pb.edu.pl
http://podyplomowe.wi.pb.edu.pl


Kierunek: Informatyka – Technologie ICT i Programowanie

Jeśli wydaje Ci się, że programowanie jest tylko dla umysłów ścisłych — to mit! Po roku nauki będziesz wiedzieć czy branża IT jest dla Ciebie, tak więc, jeśli:

 • jesteś nauczycielem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę z technologii ICT, także o umiejętność programowania;
 • bierzesz udział przy wdrażaniu lub projektowaniu systemów IT, także we własnej firmie i chcesz wiedzieć o czym mówią ludzie;
 • chcesz nauczyć się programować, poznać język SQL, bazy danych i ideę aplikacji internetowych;
 • chcesz zostać testerem oprogramowania;
 • chcesz zostać administratorem systemów informatycznych i sieci;

To ten kierunek jest idealny dla Ciebie!

http://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/informatyka/


Kierunek: Marketing Internetowy

Jesteś przedsiębiorcą, freelancerem, blogerem, pasjonatem? Chcesz dowiedzieć się jak zaplanować kreatywną kampanię w Internecie? Jak korzystać samodzielnie z nowoczesnych narzędzi marketingowych oraz na co zwracać uwagę przy pracy ze specjalistycznymi agencjami?

Pod okiem ekspertów z całej Polski nauczysz się jak:

 • Planować działania marketingowe i kreatywne kampanie w Internecie
 • Prowadzić działania w mediach społecznościowych
 • Samodzielnie korzystać z nowoczesnych narzędzi marketingowych
 • Skutecznie zwrócić uwagę klientów na swoją markę
 • Prawidłowo budować współpracę ze specjalistycznymi agencjami

http://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/marketing-internetowy/


Kierunek: Data Science – Developer / Analityk danych

Program studiów, zawiera zagadnienia teoretyczne związane z przetwarzaniem big data i narzędziami uczenia maszynowego. Chcemy nauczyć nie tylko korzystania z narzędzi i programowania skryptów przetwarzających dane, ale też uświadomić słuchaczom co kryje się za poszczególnymi etapami przetwarzania danych i poleceniami, które wydają. Proponujemy dwie specjalności.

 • Developer
  • Wykorzystanie machine learning i deep learningu do przetwarzania dużych ilości danych;
  • Najlepsze praktyki pracy w środowisku produkcyjnym, ekosystem Hadoop/Spark oraz wykorzystanie języka R/Python.
 • Analityk danych
  • Analiza big data, problemy biznesowe i przykłady rozwiązań, rynek usług;
  • Umiejętność pracy z wykorzystaniem języka R, raportowania i wizualizacja danych big data.

Partnerzy: Owned Outcomes (TangramCare Polska), TJ Software / OpenTopic, Sotrender

http://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/data-science/


Kierunek: Bezpieczeństwo Systemów i Sieci

Zdobywasz wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i zarządzania systemami oraz sieciami komputerowymi, a także rozwiązywania problemów w ich funkcjonowaniu.

Kluczową na skalę krajową, wartością studiów jest współpraca z firmą Comp SA i Infinity Group. Firma Comp posiada unikalne na polskim rynku doświadczenie, jakim jest połączenie posiadanych kompetencji z wiedzą o powiązaniu technologii sieciowych i systemów zabezpieczeń.

Partnerzy: Infinity Group Networks oraz Comp SA

http://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/bezpieczenstwo-systemow-i-sieci/


Kierunek: Front-End Development

Można śmiało powiedzieć, że studia są przeznaczone dla każdego kto chce swoją przyszłość związać z tworzeniem serwisów internetowych. Kandydaci nie muszą posiadać wykształcenia technicznego, gdyż jedynym, najbardziej technicznym elementem edukacji jest nauka programowania w języku JavaScript.

http://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/front-end-development/


Kierunek: Projektowanie User Experience i Analityka internetowa

Studia podyplomowe „Projektowanie User Experience i Analityka Internetowa” mają na celu przekazać kompleksową i zaawansowaną wiedzę w zakresie szeroko rozumianego projektowania User Experience oraz analityki internetowej. Studia adresowane są do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem jak również osób doświadczonych, które na co dzień projektują rozwiązania internetowe. Dzięki połączeniu projektowania UX z analityką internetową absolwent uzyska pełny zakres wiedzy nie tylko projektowej ale również analitycznej. Dzięki temu będzie posiadał niezbędne umiejętności w zakresie projektowania, analizy i optymalizacji rozwiązań internetowych..

https://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/ux-design/