Studia Podyplomowe, które gwarantują rynkowe kompetencje i kwalifikacje wymagane w Przemyśle 4.0
Sztuczna Inteligencja, Big Data, UX Design i Technologie ICT. Wszystkie kierunki mają znaczenie w Przemyśle 4.0. Choć oczywiście Data Science i kompetencje związane ze sztuczną inteligencją najbardziej. Oferta studiów podyplomowych / szkoleń Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, które obecnie znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych, wpisuje się idealnie w strategię działań związanych z Przemysłem 4.0, Fabryką Przyszłości i wykorzystaniem analizy danych zbieranych w procesach przemysłowych. Pozwalają zdobyć wiedzę i kwalifikacje – wprost od ekspertów praktyków – przydatne w wielu branżach. Więcej informacji o studiach, możliwościach i źródłach dofinansowania można znaleźć na stronie:
http://studiapodyplomowe.bialystok.pl/
Jeszcze ponad 20 lat temu każdy, kto wpisał w swoim CV „obsługę komputera”, miał większe szanse na zatrudnienie. Dziś około 90% nowo tworzonych miejsc pracy wymaga kompetencji cyfrowych. Pracownicy muszą rozumieć pojęcia związane z serwisami WWW; user experience swoich produktów czy usług; mieć świadomość, że trzeba wykorzystywać w fimie social media czy prowadzić analizę danych. Wiedzę technologiczną powinien zdobywać każdy, nie tylko specjaliści z branży IT. To ona decyduje o naszych szansach zatrudnienia, czy sukcesach w osiąganiu biznesowych celów.
Tymczasem za rogiem czeka już kolejna fala rewolucji: firmom pokaże się jako Przemysł 4.0, wszystkim – jako Sztuczna Inteligencja (AI – Artificial Intelligence).
Nowe technologie, programowanie, bezpieczeństwo w sieci, big data – to w Przemyśle 4.0 codzienność! Politechnika Białostocka zaprasza, na kolejne edycje, nowoczesnych, rynkowych kierunków studiów podyplomowych. Nasze kierunki to:
- Marketing Internetowy
- Projektowanie User Experience i Analityka internetowa
- Data Science – Developer / Analityk danych
- Cyberbezpieczeństwo – w partnerstwie z NASK
- Aplikacje Internetowe Front-End Developer
- Bezpieczeństwo systemów i sieci
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zachęca zainteresowane osoby do podnoszenia swoich kwalifikacji na studiach podyplomowych.
Kierunek: Projektowanie User Experience i Analityka Internetowa
Unikalne połączenie UX design z analityką internetową. Przejdziemy cały proces, od momentu analizy wymagań klienta, przez prace projektowe, po analizę zachowania użytkowników i optymalizację zastosowanych rozwiązań. Jedna z najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na rynku pracy.
To będzie idealny start na stanowiskach jako UX Designer, UX Specialist, Projektant UX/UI, UX Researcher, Web Analyst, Digital Marketing Analyst.
Dzięki połączeniu projektowania UX z analityką internetową absolwent uzyska pełny zakres wiedzy nie tylko projektowej, ale również analitycznej.
Kierunek: Cyberbezpieczeństwo
Zdobywasz wiedzę i umiejętności z zakresu administracji i zarządzania systemami oraz sieciami komputerowymi, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i rozwiązywania problemów w ich funkcjonowaniu.
Będziesz przygotowany do pracy w firmach, organizacjach, czy jednostkach administracji publicznej, gdzie kwestie bezpieczeństwa są ważnym aspektem ich funkcjonowania lub spełnienia wymogów prawnych. O pracę nie musisz się martwić. Kwestie cyberbezpieczeństwa są coraz ważniejsze dla przedsiębiorstw, urzędów i organizacji.
Program studiów został przygotowany we współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK) na podstawie umowy zawartej z Politechniką Białostocką.
http://bezpieczenstwo.wi.pb.edu.pl/
Kierunek: Marketing Internetowy
Jesteś przedsiębiorcą, freelancerem, pasjonatem? Chcesz poznać współczesne trendy i narzędzia Internetu? Nauczyć się jak odnaleźć się wśród kampanii, SEO, social media i content marketingu?
Pod okiem ekspertów z całej Polski nauczysz się:
-
- Planować działania marketingowe i kreatywne kampanie w Internecie
- Prowadzić działania w mediach społecznościowych
- Samodzielnie korzystać z nowoczesnych narzędzi marketingowych
- Skutecznie zwrócić uwagę klientów na swoją markę
Dla kogo studia? Dla kadry kierowniczej i specjalistów działu ds. marketingu online; właścicieli małych i średnich firm, freelancerów, pasjonatów, blogerów.
http://marketing.wi.pb.edu.pl/
Kierunek: Data Science – Analityk danych
Naszym wyróżnikiem są dwie specjalności, silny nacisk na Sieci Neuronowe i Deep Learning oraz współpraca z firmami przy tworzeniu planu i prowadzeniu zajęć.
Prawdopodobnie mało kto zdawał sobie jak wielu specjalistów data science będzie potrzebował rynek. A co najważniejsze jak wielu będziemy potrzebowali do tego wysoce wykwalifikowanych specjalistów potrafiących analizować dane i podejmować świadome decyzje biznesowe, rynkowe i naukowe. Po co nam Data Scientist? To już kwalifikacje także managerskie
Podobno dziś nie ma biznesu bez danych – tak więc, chcemy pomóc abyś także Ty w swoim biznesie zaczął zamieniać dane w wiedzę! Współnie z firmami z branży przygotowaliśmy dwa kierunki aby szkolić „Naukowców od danych”.
Developer.
-
- Sieci Neuronowe oraz silny nacisk na język Python z frameworkami Machine Learning;
- Wykorzystanie ML i Deep Learningu do analizy danych; Data pipeline; Podstawy statystyki;
- Przykłady wykorzystania ML/DL w przetwarzaniu sygnałów i obrazów;
- Najlepsze praktyki pracy w środowisku produkcyjnym, ekosystem Hadoop/Spark oraz wykorzystanie języka R/Python;
Analityk danych.
-
- Analiza big data, problemy biznesowe i przykłady rozwiązań, rynek usług;
- Umiejętność pracy z wykorzystaniem języka R (i bibliotek), SQL, raportowania i wizualizacja danych;
- API w przetwarzaniu danych – obrazy, przetwarzanie języka naturalnego
- Qlik jako przykład zaawansowanego narzędzia raportowania;
http://datascience.wi.pb.edu.pl/