Studia Podyplomowe, które gwarantują rynkowe kompetencje i kwalifikacje wymagane w Przemyśle 4.0

Sztuczna Inteligencja, Big Data, UX Design i Technologie ICT. Wszystkie kierunki mają znaczenie w Przemyśle 4.0. Choć oczywiście Data Science i kompetencje związane ze sztuczną inteligencją najbardziej. Oferta studiów podyplomowych / szkoleń Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, które obecnie znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych, wpisuje się idealnie w strategię działań związanych z Przemysłem 4.0, Fabryką Przyszłości i wykorzystaniem analizy danych zbieranych w procesach przemysłowych. Pozwalają zdobyć wiedzę i kwalifikacje – wprost od ekspertów praktyków – przydatne w wielu branżach. Więcej informacji o studiach, możliwościach i źródłach dofinansowania można znaleźć na stronie:

http://studiapodyplomowe.bialystok.pl/

Jeszcze ponad 20 lat temu każdy, kto wpisał w swoim CV „obsługę komputera”, miał większe szanse na zatrudnienie. Dziś około 90% nowo tworzonych miejsc pracy wymaga kompetencji cyfrowych. Pracownicy muszą rozumieć pojęcia związane z serwisami WWW; user experience swoich produktów czy usług; mieć świadomość, że trzeba wykorzystywać w fimie social media czy prowadzić analizę danych. Wiedzę technologiczną powinien zdobywać każdy, nie tylko specjaliści z branży IT. To ona decyduje o naszych szansach zatrudnienia, czy sukcesach w osiąganiu biznesowych celów.

Tymczasem za rogiem czeka już kolejna fala rewolucji: firmom pokaże się jako Przemysł 4.0, wszystkim – jako Sztuczna Inteligencja (AI – Artificial Intelligence).

Nowe technologie, programowanie, bezpieczeństwo w sieci, big data – to w Przemyśle 4.0 codzienność! Politechnika Białostocka zaprasza, na kolejne edycje, nowoczesnych, rynkowych kierunków studiów podyplomowych. Nasze kierunki to:

 • Marketing Internetowy
 • Projektowanie User Experience i Analityka internetowa
 • Data Science – Developer / Analityk danych
 • Cyberbezpieczeństwo – w partnerstwie z NASK
 • Aplikacje Internetowe Front-End Developer
 • Bezpieczeństwo systemów i sieci

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zachęca zainteresowane osoby do podnoszenia swoich kwalifikacji na studiach podyplomowych.


Kierunek: Projektowanie User Experience i Analityka Internetowa

Unikalne połączenie UX design z analityką internetową. Przejdziemy cały proces, od momentu analizy wymagań klienta, przez prace projektowe, po analizę zachowania użytkowników i optymalizację zastosowanych rozwiązań. Jedna z najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na rynku pracy.

To będzie idealny start na stanowiskach jako UX Designer, UX Specialist, Projektant UX/UI, UX Researcher, Web Analyst, Digital Marketing Analyst.

Dzięki połączeniu projektowania UX z analityką internetową absolwent uzyska pełny zakres wiedzy nie tylko projektowej, ale również analitycznej.

http://uxdesign.wi.pb.edu.pl/

Kierunek: Cyberbezpieczeństwo

Zdobywasz wiedzę i umiejętności z zakresu administracji i zarządzania systemami oraz sieciami komputerowymi, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i rozwiązywania problemów w ich funkcjonowaniu.

Będziesz przygotowany do pracy w firmach, organizacjach, czy jednostkach administracji publicznej, gdzie kwestie bezpieczeństwa są ważnym aspektem ich funkcjonowania lub spełnienia wymogów prawnych. O pracę nie musisz się martwić. Kwestie cyberbezpieczeństwa są coraz ważniejsze dla przedsiębiorstw, urzędów i organizacji.

Program studiów został przygotowany we współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK) na podstawie umowy zawartej z Politechniką Białostocką.

http://bezpieczenstwo.wi.pb.edu.pl/

Kierunek: Marketing Internetowy

Jesteś przedsiębiorcą, freelancerem, pasjonatem? Chcesz poznać współczesne trendy i narzędzia Internetu? Nauczyć się jak odnaleźć się wśród kampanii, SEO, social media i content marketingu?

Pod okiem ekspertów z całej Polski nauczysz się:

  • Planować działania marketingowe i kreatywne kampanie w Internecie
  • Prowadzić działania w mediach społecznościowych
  • Samodzielnie korzystać z nowoczesnych narzędzi marketingowych
  • Skutecznie zwrócić uwagę klientów na swoją markę

Dla kogo studia? Dla kadry kierowniczej i specjalistów działu ds. marketingu online; właścicieli małych i średnich firm, freelancerów, pasjonatów, blogerów.

http://marketing.wi.pb.edu.pl/

marketing-wykladowcy

Kierunek: Data Science – Analityk danych

Naszym wyróżnikiem są dwie specjalności, silny nacisk na Sieci Neuronowe i Deep Learning oraz współpraca z firmami przy tworzeniu planu i prowadzeniu zajęć.

Prawdopodobnie mało kto zdawał sobie jak wielu specjalistów data science będzie potrzebował rynek. A co najważniejsze jak wielu będziemy potrzebowali do tego wysoce wykwalifikowanych specjalistów potrafiących analizować dane i podejmować świadome decyzje biznesowe, rynkowe i naukowe. Po co nam Data Scientist? To już kwalifikacje także managerskie

Podobno dziś nie ma biznesu bez danych – tak więc, chcemy pomóc abyś także Ty w swoim biznesie zaczął zamieniać dane w wiedzę! Współnie z firmami z branży przygotowaliśmy dwa kierunki aby szkolić „Naukowców od danych”.

Developer.

  • Sieci Neuronowe oraz silny nacisk na język Python z frameworkami Machine Learning;
  • Wykorzystanie ML i Deep Learningu do analizy danych; Data pipeline; Podstawy statystyki;
  • Przykłady wykorzystania ML/DL w przetwarzaniu sygnałów i obrazów;
  • Najlepsze praktyki pracy w środowisku produkcyjnym, ekosystem Hadoop/Spark oraz wykorzystanie języka R/Python;

Analityk danych.

  • Analiza big data, problemy biznesowe i przykłady rozwiązań, rynek usług;
  • Umiejętność pracy z wykorzystaniem języka R (i bibliotek), SQL, raportowania i wizualizacja danych;
  • API w przetwarzaniu danych – obrazy, przetwarzanie języka naturalnego
  • Qlik jako przykład zaawansowanego narzędzia raportowania;

http://datascience.wi.pb.edu.pl/

­