Śniadanie biznesowe – Zarządzanie ryzykiem we współpracy z kontrahentem zagranicznym

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego serdecznie  zaprasza podlaskich przedsiębiorców na kolejną edycję śniadania biznesowego, które odbędzie się 18 marca 2020r.zmiana terminu, informacje wkrótce – w sali konferencyjnej Hotelu Branicki, ul. Zamenhofa 25 w Białymstoku. Gościem specjalnym będzie Maciej Dardziński, pracownik PFRR, który opowie, jak ograniczyć ryzyko transakcyjne w handlu zagranicznym.

UWAGA! Odpowiadając na Państwa sugestie i prośby informujemy, iż Śniadanie biznesowe planowane na dzień 18 marca zostało przełożone. O terminie kolejnego spotkania będziemy informowali na bieżąco. Jednocześnie zapraszamy do spotkań indywidualnych.  W razie pytań prosimy o kontakt podany na dole strony.

Prelegent

Maciej Dardziński – absolwent studiów magisterskich Politechniki Białostockiej na kierunku Finanse i Rachunkowość (2006 r.) oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Kontrolerzy Finansowi (2011 r.). W 2017 r. ukończył studia MBA Finanse na ALK w Warszawie.

Od roku 2006 r. związany z  grupą PFRR, początkowo jako analityk finansowy, z czasem jako menedżer inwestycyjny pracujący przy ocenie ryzyka pożyczek udzielanym przedsiębiorcom, poręczeń do produktów bankowych oraz działający w obszarach venture capital i venture debt. Historycznie członek rad nadzorczych spółek prowadzących działalność w obszarze m.in. consumer finance, optymalizacja kosztów energii elektrycznej dla przedsiębiorców software house.

Uczestnik wielu konferencji poświęconych tematyce startupowej, w tym jako prelegent lub juror w konkursach. Szkoleniowiec z zakresu analizy finansowej, białego wywiadu gospodarczego oraz zarządzania płynnością w przedsiębiorstwach.

Nasz ekspert poruszy poniższe zagadnienia:

  1. Dlaczego powinniśmy znać i stosować narzędzie do zarządzania ryzykiem we współpracy z kontrahentami zagranicznymi?
  2. Informacje ogólnodostępne (Google, LinkedIn, Facebook)
  3. Wywiadownie gospodarcze – np. React Risk Advisory, Raporty Handlowe Euler Hermes
  4. Ubezpieczenia KUKE
  5. Faktoring międzynarodowy bez regresu (np. Bibby)

Śniadanie biznesowe

Śniadanie biznesowe to okazja, aby w nieformalnej atmosferze przy dobrej kawie zdobyć niezbędną wiedzę w zakresie szeroko pojętej internacjonalizacji MŚP. Podczas spotkania będzie można również uzyskać informacje, jak sfinansować z dostępnych funduszy unijnych wyjście na rynki zagraniczne.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Szkolenie zorganizowano w ramach sieci Enterprise Europe Network.

logówki PFRR EEN KE

Program

08.30 – 8.45 Rejestracja uczestników i poranna kawa
08.45 – 9.00 Powitanie uczestników – Marek Dźwigaj – Wiceprezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Ośrodek Enterprise Europe Network

Prezentacja Projektu Enterprise Europe Network – Karolina Oblacewicz – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

09.00 – 10.00 Zarządzanie ryzykiem we współpracy z kontrahentem zagranicznym – Maciej Dardziński – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
10.00 -10.10 Jak sfinansować wyjście na rynki zagraniczne – Magdalena Kochanowska – Podlaska Fundacja Rowozoju Regionalnego
10.10 – 11.00 Networking przy porannej kawie

Rejestracja

Wymagana jest rejestracja za pomocą formularza on-line dostępnego na dole strony. Zapisy przyjmujemy do 16 marca 2020 r.

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorców z sektora MŚP z wyłączeniem firm doradczych i konsultingowych.

Po weryfikacji wyślemy e-mail potwierdzający udział w spotkaniu.

Kontakt

Karolina Oblacewicz
e-mail: oblacewicz@pfrr.pl
tel: 85 740 86 90

Formularz zgłoszeniowy