Smart City Białystok – człowiek, miasto, technologia

Zapraszamy na konferencję Smart City Białystok poświęconą gospodarczej, technologicznej i społecznej transformacji naszego miasta w inteligentną aglomerację przyszłości. Konferencja odbędzie się 16 października 2018 r. w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20. Zaczynamy o godzinie 9:00. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, zarówno z grona kadry zarządzającej w jednostkach samorządu terytorialnego województwa podlaskiego, jak i mieszkańców oraz przedstawicieli NGO i biznesu.

Głównym celem konferencji jest prezentacja idei Smart City w celu pobudzenia dyskusji na temat wpływu technologii informacyjno-komunikacyjnych na funkcjonowanie miasta i jego mieszańców. Podczas konferencji zostaną przedstawione dobre praktyki oraz inteligentne rozwiązania, wspierające rozwój polskich miast. W trakcie konferencji prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o wdrożonych w życie rozwiązaniach z zakresu Smart City w obszarach związanych z ekologią, bezpieczeństwem i poprawą jakości życia mieszkańców.

Harmonogram konferencji na stronie: http://www.infotech.org.pl/

W ramach wydarzenia odbędzie się również hackathon, podczas którego młodzi programiści zmierzą się z zadaniem, wspierającym ewolucję Białegostoku w miasto przyszłości. Więcej szczegółów o hackatonie wkrótce.

Wstęp wolny po uprzednim zarejestrowaniu udziału w wydarzeniu na https://smartcitybialystok.evenea.pl.  Planowana liczba uczestników: 300 osób.

Organizatorzy: Klaster Technologiczny INFOTECH, Amicus, Prezydent Miasta Białegostoku, UwB, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego


Źródło: http://www.bstok.pl/impreza/smart-city-bialystok-czlowiek-miasto-technologia/