Rynek estoński i łotewski w zasięgu ręki

Dlaczego warto nawiązać współpracę z zagranicą? Jakie dokumenty są wymagane do założenia działalności w innym kraju? Z kim nawiązać współpracę? Od czego zacząć? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogą uzyskać uczestnicy konferencji „Vademecum rynków zagranicznych”. A zainteresowani przekuciem teorii w praktykę mogą wziąć udział w misjach gospodarczych i spotkaniach „twarzą w twarz” z kontrahentami z zagranicy.

Vademecum rynków zagranicznych” to bezpłatne spotkania organizowane kilkukrotnie w ciągu roku, których tematyka jest zgodna z potrzebami zgłaszanymi przez lokalne środowisko biznesowe, a prelegentami są najlepsi specjaliści z dużą wiedzą i praktycznym doświadczeniem, chętnie odpowiadający nawet na najtrudniejsze pytania. „Vademecum” to nie tylko miejsce na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale również szansa na nawiązanie nowych znajomości oraz wymiany informacji z innymi, równie ambitnymi przedsiębiorcami.

Ostatnim z wydarzeń pod szyldem „Vademecum” było spotkanie poświęcone Republice Estonii, które odbyło się 23 marca 2017r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Prelegenci prowadzący to spotkanie zapoznali podlaskich przedsiębiorców z najdrobniejszymi szczegółami dotyczącymi prowadzenia działalności w Estonii oraz zaopatrzyli ich w wiedzę jak radzić sobie na tym rynku i gdzie szukać kontaktów. Uczestnicy otrzymali również broszurę z zapytaniami i ofertami przekazanymi przez firmy estońskie.

W najbliższym czasie, tj. 12 maja 2017r., odbędzie się kolejne „Vademecum” poświęcone Republice Łotwy. Zapowiada się kolejne wydarzenie, na które warto już teraz zarezerwować czas w kalendarzu. Tradycyjnie, spotkanie poprowadzą praktycy, mający bezpośrednie doświadczenie w prowadzeniu działalności na rynku łotewskim. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak prowadzić biznes na Łotwie, poznają uwarunkowania prawne i ekonomiczne, a także nauczą się zasad biznesowego „savoir-vivre” obowiązującego na Łotwie.

WEŹ UDZIAŁ W VADEMECUM

Przedsiębiorcy zainteresowani wykorzystaniem wiedzy teoretycznej nabytej w trakcie „Vademecum” mogą wziąć udział w misji gospodarczej do Rygi i Tallinna i osobiście porozmawiać ze wstępnie wyselekcjonowanymi firmami, które chcą bliżej poznać i nawiązać współpracę ze środowiskiem biznesowym z Podlasia. Jak to działa? Firma zgłasza swój udział i wskazuje, z jakimi firmami chciałaby podjąć wspólne działania i… to wszystko! Wyszukanie właściwych firm, zaaranżowanie spotkań i opieka organizacyjna – to będzie zapewnione, rolą przedsiębiorcy jest wyłącznie spotkać się, porozmawiać i… robić biznes!

WEŹ UDZIAŁ W MISJI