Projekty mogą składać MŚP z UE spełniające dwa kryteria związane z ich zaangażowaniem w Up2Circ Academy:
Rozszerzona wiedza i doświadczenie w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym: Wnioskodawcy powinni aktywnie uczestniczyć w internetowym programie edukacyjnym Up2Circ Academy, tj. ukończyć co najmniej 50% modułów e-learningowych. Należy pamiętać, że udział w Up2Circ Academy będzie weryfikowany za pomocą systemów online na podstawie nazwy firmy. Dlatego też konieczne jest podanie dokładnych i kompletnych informacji w profilu uczestnika Up2Circ Academy.
Indywidualne doradztwo: Kandydaci są zobowiązani do przesłania Raportu oceny Up2Circ, wypełnionego przy wsparciu doradcy Up2Circ. Doradca Up2Circ pomoże wnioskodawcy w przeprowadzeniu oceny gospodarki o obiegu zamkniętym, a następnie wypełni Raport oceny Up2Circ. Raport wskaże mocne i słabe strony MŚP oraz proponowane usprawnienia. Aby zapewnić zasięg geograficzny poza regionami partnerskimi, Up2Circ współpracuje z doradcami ds. zrównoważonego rozwoju Enterprise Europe Network (EEN).
Termin składania wniosków
Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2025 r., godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego). Złożenie wniosku powinno poprzedzić spełnienie dwóch wyżej opisanych kryteriów.
Rodzaje projektów i finansowanie
Poziom finansowania zależy od rodzaju, a tym samym stopnia zaawansowania projektu:
1. Projekty małej skali: studia wykonalności
Finansowanie: do 15 000 EUR
Spodziewana liczba dofinansowanych małych projektów ogółem: 28
Zakres projektu: Dogłębna walidacja technicznych, ekonomicznych i społecznych aspektów przyjęcia modeli biznesowych o obiegu zamkniętym z uwzględnieniem celowości, wykonalności, rentowności i aspektów środowiskowych. Projekty powinny koncentrować się na jednym lub kilku modelach biznesowych o obiegu zamkniętym, takich jak łańcuch dostaw o obiegu zamkniętym, platformy współdzielenia, produkt jako usługa, przedłużenie żywotności produktu, odzysk i recykling.
Oczekiwany rezultat: Kompleksowe studium wykonalności zawierające szczegółowy biznesplan.
Czas trwania projektu: 6 miesięcy
2. Projekty dużej skali: pilotaż i demonstracja
Finansowanie: do 50 000 EUR
Spodziewana liczba dofinansowanych projektów na dużą skalę ogółem: 12
Zakres projektu: Działania pilotażowe i demonstracyjne, których celem jest wdrożenie konkretnych środków przejściowych w kierunku obiegu zamkniętego poprzez zastosowanie określonych technologii, przejście na projektowanie produktów o obiegu zamkniętym, wprowadzenie nowych produktów, procesów i usług. Projekty powinny koncentrować się na prototypowaniu, testowaniu pilotażowym, wdrażaniu nowych procesów biznesowych, rozwiązań i systemów.
Oczekiwany rezultat: Nowa technologia pomyślnie zintegrowana z procesami wnioskodawcy lub sprawdzony prototyp produktu udoskonalonego o zasady projektowania w obiegu zamkniętym, opracowany przez wnioskodawcę lub nowe produkty, procesy lub usługi zintegrowane z działaniami wnioskodawcy.
Czas trwania projektu: 12 miesięcy
Dokumentacja konkursowa i niezbędne linki
Zalecamy zapoznanie się z całą dokumentacją konkursu przed złożeniem propozycji projektu:
Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza do wzięcia udziału w webinarium pod nazwą: ,,AI w praktyce:…
Od początku działalności do końca 2024 r. Podlaski Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. (spółka Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego) udzielił łącznie 3.455 poręczeń – jako…
Zapraszamy zainteresowanych do zakupu samochodu osobowego marki Opel Astra 1.4T benzyna będącego własnością Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Dane podstawowe: Wyposażenie: Ubezpieczenie OC do 5…
Zarządzaj zgodami plików cookie
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.