Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego wspiera przedsiębiorców

Kolejne trzy podlaskie firmy skorzystają z usług doradców. Porady te zostaną dofinansowane z programu: Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego. Zarząd województwa przyznał na ten cel 113 tys. zł.

Przedsiębiorstwa te wzięły udział w naborze na dofinansowanie usług doradczych w ramach działania 1.4.1 RPOWP. I tak:

  • Firma „EL-DI” Jerzy Drągowski otrzyma wsparcie na opracowanie analizy wykonalności wejścia na rynek z usługą pirolizy gumy i plastiku. Wartość tej usługi wynosi 40,6 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP to 28 tys. zł.
  • Przedsiębiorstwu Centro-Met Stefan Bedkowski ekspert przygotuje strategię komunikacji marki, w czym pomoże dotacja 42,5 tys. zł (wartość 61,5 tys. zł).
  • Firma Aimlimitless również zleci przygotowanie strategii komunikacji marki (koszt 61,5 tys. zł, dofinansowanie 42,5 tys. zł).

To kolejne firmy, które skorzystały z konkursu na usługi doradcze w ramach RPOWP. We wrześniu trzy inne podlaskie przedsiębiorstwa otrzymały dofinansowanie na ten cel.

Konkurs to nowość, zarówno w tym, jak i w poprzednim programie regionalnym. Usługi ekspertów są drogie, dlatego firmy często zwlekają ze zleceniem takiego zadania. Tymczasem porada dobrego doradcy jest bezcenna dla rozwoju firmy. Teraz na dofinansowanie zakupu takich usług (maksymalnie dwóch) można otrzymać dotację.

Wnioski w tym naborze przedsiębiorstwa mogą jeszcze składać do 31 grudnia 2019 roku. Oferta jest skierowana do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą one wybierać z szerokiego katalogu usług, które świadczą: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego i Podlaski Klub Biznesu.


Źródło: https://poranny.pl/regionalny-program-opercyjny-wojewodztwa-podlaskiego-wspiera-przedsiebiorcow/ar/c3-14525603