Przedsiębiorcy będą mogli starać się o bony „antywirusowe”. Nabór ruszy w połowie czerwca

Przedsiębiorcy z Białegostoku i dziewięciu ościennych gmin wchodzących w skład Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego będą mogli starać się o tzw. bony „antywirusowe”. Do podziału będzie około 6 mln złotych.

O przyznaniu dofinansowania zdecyduje wybrana w konkursie Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

–To będą granty do wysokości 100 tys. złotych dla poszczególnych przedsiębiorców. Tutaj dosyć ważny jest czas składania tych wniosków, dlatego że te firmy, które spełnią kryteria przedstawione w najbliższych dniach przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego będą otrzymywały pomoc aż do wyczerpania tj puli. Także kilkudziesięciu naszych przedsiębiorców otrzyma dofinansowanie, aby móc skutecznie walczyć z pandemią – mówi prezes zarządu stowarzyszenia BOF Tadeusz Truskolaski.

Wsparcie będą mogły otrzymać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Bon może zostać przeznaczony na dostosowanie prowadzonej działalności do funkcjonowania w czasie epidemii. Możliwy więc będzie zakup środków ochrony, maszyn i urządzeń czy oprogramowania.

Jedno przedsiębiorstwo może otrzymać jeden grant. Projekt będzie realizowany od czerwca 2020 roku do końca stycznia 2022 roku.


Źródło:https://akadera.bialystok.pl/przedsiebiorcy-beda-moga-sie-starac-o-bony-antywirusowe-nabor-ruszy-w-polowie-czerwca