MAPKA - Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
mapka_logo

Projekt „Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery MAPKA” był odpowiedzią na sytuację na rynku pracy, w której to wykwalifikowani ludzie, absolwenci szkół i uczelni wyższych, pozostają bez pracy. Czy to znaczy, że nie są wystarczająco wykwalifikowani? Owszem są, ale w nieodpowiednim w danym momencie kierunku. Powstaje pytanie jak temu zaradzić? Odpowiedzią jest projekt MAPKA — Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery.

Okres trwania

Projekt był realizowany w latach: 2011 – 2012.

Cel projektu

Przedsiębiorczość wśród młodzieży ciągle wydaje się być czymś abstrakcyjnym i nieosiągalnym. Robić to co się lubi, nie jest czymś powszechnym i nie oszukujmy się – każdy z nas chciałby tak żyć. Dzięki MAPCE już dziś młodzież będzie wiedziała, co zrobić za rok czy dwa, żeby spełnić marzenie większości nieszczęśliwych pracowników i czerpać korzyści np. z własnego hobby. Chcemy pokazać, że każde marzenie może być zrealizowane poprzez własną firmę. Chcemy udowodnić, że każdy może być lepszym lub gorszym szefem własnej firmy, być niezależnym, co jest cechą ludzi zaradnych. Przedsiębiorczych. Pozostaje jednak kwestia, wyboru kierunku przyszłego rozwoju.

Setny na rynku ekonomista, czy deficytowy specjalista z zakresu projektowania systemów hydraulicznych? Czy tylko praca w biurze może być wyzwaniem intelektualnym? Na pewno NIE.

Dzięki zaangażowaniu specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego, uczestnicy projektu będą mogli odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki kierunek dalszego rozwoju wybrać. Poznają, że te najbardziej podstawowe zawody są dzisiaj deficytowe i zapotrzebowanie na nie rośnie! Dzięki projektowi pojadą i dotkną zaawansowanych urządzeń, zobaczą jak wygląda proces produkcji, przy którym niezbędni są nie tylko menedżerowie, ale również wysoko wykwalifikowani pracownicy, o unikatowych umiejętnościach.

Szereg szkoleń, warsztatów i doradztwa pozwoli młodzieży na dostrzeżenie szans w ich własnym otoczeniu i spojrzenie na przyszłość z zupełnie innej perspektywy.

Wiemy, że młodzież z regionów objętych projektem jest i będzie bardzo aktywna. Wspierając ich projektem MAPKA pracujemy wspólnie na lepszą przyszłość.

Działania w projekcie

  • 900 godzin poradnictwa i doradztwa indywidualnego
  • Prawie 600 godzin szkoleń i warsztatów
  • Wyjazdy studyjne do firm
  • Spotkania z przedsiębiorcami
  • Komunikacja za pomocą narzędzi internetowych (Facebook, NK.pl, inne)
  • Opieka ekspertów i praktyków z dziedziny przedsiębiorczości

Inne projekty

Zapisz się do newslettera