Pożyczkowy kołowrotek rozkręcił się na Podlasiu

Mali i średni gracze z regionu mogą ubiegać się o preferencyjne pożyczki na firmowe inwestycje i projekty termomodernizacyjne. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego (PFRR) przeznaczyła na te przedsięwzięcia odpowiednio 21 mln zł i 8 mln zł.

— PFRR będzie rozdzielać kolejną już transzę pieniędzy na projekty termomodernizacyjne. Z puli pożyczek finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego ubyło już 15 mln zł. Pieniądze trafiły do 30 firm z różnych branż. Najwięcej beneficjentów było wśród przedsiębiorstw produkcyjnych, turystycznych i handlowych — mówi Agnieszka Kurajew, dyrektor Funduszu Pożyczkowego działającego przy PFRR.

Firmy mogą przeznaczyć preferencyjne wsparcie zwrotne m.in. na przedsięwzięcia związane z efektywnością energetyczną. Agnieszka Kurajew podkreśla, że warunki przyznawania pożyczek są bardzo atrakcyjne. Nie mają one prowizji, opłat, a ich oprocentowanie jest zerowe.

— Firmy chętnie korzystają z preferencyjnego wsparcia zwrotnego na rozwój biznesu i inwestycje, w tym modernizację infrastruktury — zaznacza Agnieszka Kurajew.

12 mln zł – tyle wynosi pula pożyczek udzielonych firmom w 2018 r. Natomiast od stycznia do września tego roku przyznano 18 mln zł.

WIĘCEJ INFORMACJI – https://pozyczkowy.com.pl/


Źródło: https://www.pb.pl/pozyczkowy-kolowrotek-rozkrecil-sie-na-podlasiu-973748