Podsumowanie wizyty Mikołaja w Białymstoku 2019

Czy wiedzieliście, że Mikołaj ma 🗺mapę wszystkich kominów świata?

I że czasem lubi sobie zjeść 🍫kostkę czekolady mlecznej, najlepiej z orzechami?

A to, że 🥪kanapki do pracy przygotowują mu elfy? I że wszystkie dzieci są z natury 💕dobre?

My też tego nie wiedzieliśmy, ale 1 grudnia 2019  🎅Mikołaj podzielił się swoimi małymi sekretami podczas Wizyty Mikołaja z Laponii w Białymstoku 2019. Mnóstwo emocji, zaangażowanych ludzi, wspaniałych występów. Dziękujemy, że kolejny rok mogliśmy wspólnie tak pięknie rozpocząć 🎄sezon świąteczny w naszym mieście. Światełka w mieście już lśnią, świąteczna karuzela się kręci, czas na pieczenie pierników. 🎅Mikołaj życzy hyvää joulua, czyli Wesołych Świąt!

Wideorelacja

Podziękowania

Dziękujemy miastu  Białystok za współpracę w organizacji tego wielkiego wydarzenia.

Dziękujemy zespołowi Winnica z ks. Wojciech Trzaska, Cirson Michał Ciruk, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku z Katarzyna Siergiej, Zespół Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku za intensywny muzyczny trening przedświąteczny.

Dziękujemy Sylwii Polińskiej i Wojciechowi Grodzkiemu – niezastąpionym gospodarzom mikołajkowej sceny 🥰

Dziękujemy wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku z Magdą Żmiejko za pomoc we wszystkim, zwłaszcza za zrobienie furory w stroju bałwanka.

Dziękujemy Grupie Ratowniczej Medival – Białystok za zapewnienie opieki medycznej. W czerwonych strojach łatwo Was było pomylić z Mikołajem 😉

Dziękujemy Wojciech Wojtkielewicz za mikołajkową fotorelację. Tym razem zamiast czerwonego dywanu czerwony mikołajowy strój.

Dziękujemy Pijalni Czekolady E.Wedel Białystok za czekoladę z orzechami dla Mikołaja i odrobinę słodkości dla mieszkańców.

Dziękujemy też pracownikom Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego za to, że przez cały rok pracują na to, żeby wizyta Mikołaja przebiegła sprawnie. To już oficjalny Departament Zamiejscowy Elfów 😉

Spotkanie w Operze

A ponieważ niektóre dzieci mają w życiu trochę więcej zmartwień niż to, czy na święta spadnie śnieg to zawsze podczas swojej wizyty specjalnie dla nich 🎅Mikołaj przygotowuje co roku niespodziankę i zaprasza ich na pełne ciepła, radości i emocji spotkanie mikołajkowe w Białymstoku.

1 grudnia w magicznych okolicznościach za sprawą czarów Łukasz Grant Iluzjonista Mikołaj pojawił się w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Przybył z Laponii, w której jest już mroźno i śnieżnie. Czekały na niego dzieci między innymi z:

💕Jasny Cel- Podlaskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Z Porażeniem Mózgowym;
💕ELEOS Specjalistyczne Placówki Wsparcia Dziennego;
💕Fundacja Rodziny Czarneckich;
💕Pogotowie Opiekuńcze „Opoka” w Wasilkowie
💕oraz ze świetlic socjoterapeutycznych z naszej okolicy.

Studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku zaprezentowali dzieciom i Mikołajowi jasełka, Łukasz Grant Iluzjonista wyczarował z magicznego telewizora paczki dla wszystkich zaproszonych, a na scenie pojawił się nawet zagubiony ⛄️bałwanek ze śnieżnej krainy. Najważniejsze jednak, że dzieci mogły podejść do Mikołaja i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie (za 📸blask fleszy dziękujemy Michał Heller). Chociaż wielu to pewnie kusiło, nikt nie pociągnął za długą, białą brodę, za co 🎅Mikołaj jest niezmiernie wdzięczny ;). Spotkanie prowadził Rafał Jurowiec 🤓.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia podlaskich Przedsiębiorców, którzy już od siedmiu lat umożliwiają nam organizację tego wydarzenia. Dziękujemy!

Sponsorzy:

Dziękujemy też Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku za udostępnienie już po raz kolejny swego pięknego gmachu i wskazanie Mikołajowi właściwego komina 🙂

Patroni medialni:

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć