Podsumowanie projektu Liderzy Przyszłości podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego

Za nami piąta już edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Jak co roku, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, bierze aktywny udział w tym wydarzeniu i jak co roku organizuje projekt Liderzy Przyszłości skierowany do uczniów szkół średnich. Jest to spotkanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z ciekawymi białostoczanami, ludźmi mającymi pasje i chcącymi zarazić swoim entuzjazmem młodych. W panelu tym, rokrocznie uczestniczy ponad 600 uczniów.

W tym roku na scenie

Michał Szafrański – opiniotwórczy bloger, podcaster, przedsiębiorca, autor bestsellerowych książek. JakOszczedzacPieniadze.pl

Michał Szafrański - Liderzy Przyszłości
Michał Szafrański – Liderzy Przyszłości

Justyna Cichosz – Gracjan Konstantynowicz. Zawodowa para taneczna. Mistrzowie Polski Par Zawodowych 2007 w kategorii Latin American Show i Classic Show Standard, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. Jako instruktorzy pracują od 2000 r., obecnie prowadzą największy klub w regionie – Kadryl

Formacja Kadryl - Liderzy Przyszłości
Formacja Kadryl – Liderzy Przyszłości
Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz - Liderzy Przyszłości
Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz – Liderzy Przyszłości

Wojciech Nowicki Polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Złoty medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2018 w Berlinie.

Jagoda Tomaszewska. Zawodniczka łucznictwa konnego klubu AMM Archery. Od 7 lat współorganizatorka największych, międzynarodowych imprez sportowych w tej dziedzinie; koordynatorka i instruktor warsztatów i szkoleń z łucznictwa i łucznictwa konnego organizowanych przez AMM Archery.

Patrycja Gryko. Utalentowana zawodniczka łucznictwa konnego klubu AMM Archery. W sezonie 2018 uplasowała się na II miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Toru Polskiego.

Kuba Kozłowski. Niepełnosprawny sportowiec (dziecięce porażenie mózgowe), który na co dzień porusza się o kulach lub na wózku. Pływa od 2000 roku i regularnie zdobywa złote medale na Mistrzostwach Polski.

Podlascy sportowcy - Kuba Kozłowski, Wojciech Nowicki, Jagoda Tomaszewska, Patrycja Gryko
Podlascy sportowcy – Kuba Kozłowski, Wojciech Nowicki, Jagoda Tomaszewska, Patrycja Gryko

MO.YA fashion to marka założona przez Barbarę Piekut, istniejąca na polskim rynku od pięciu lat. Kolekcje marki prezentowane były między innymi w Berlinie i Mediolanie, a sesje zdjęciowe marki publikowały w takie pisma i portale, jak: Avanti, Twój Styl, LaMode.info, BE Magazine, Hedonist Magazine czy Elements Magazine wydawany w Nowym Yorku.

Pokaz mody MO.YA fashion
Pokaz mody MO.YA fashion
Barbara Piekut - Liderzy Przyszłości
Barbara Piekut – Liderzy Przyszłości

A o muzyczną oprawę spotkania zadbali artyści Cira & Kubik w składzie: wokalistka Katarzyna Garłukiewicz, Michał Ciruk – raper i poeta, wśród mieszkańców Białegostoku znany najbardziej z minialbumu pt. „Pocztówki z miasta B” z utworami w stylistyce lokalnego patriotyzmu oraz Marek Kubik – kompozytor, realizator dźwięku i producent muzyczny.

Cira & Kubik - Liderzy Przyszłości
Cira & Kubik – Liderzy Przyszłości
Katarzyna Garłukiewicz, Michał Ciruk, Marek Kubik - Liderzy Przyszłości
Katarzyna Garłukiewicz, Michał Ciruk, Marek Kubik – Liderzy Przyszłości

A spotkanie prowadzili Sylwia Łuniewska oraz Wojciech Grodzki.

Sylwia Łuniewska, Wojciech Grodzki
Sylwia Łuniewska, Wojciech Grodzki