Podsumowanie misji gospodarczej podlaskich przedsiębiorców na Białoruś, 21-23.10.2015r., Mińsk

Jak założyć działalność gospodarczą na Białorusi? Jakie instytucje mogą udzielić wsparcia w tym zakresie? Jakie są oczekiwania białoruskich przedsiębiorców? Jak zweryfikować wiarygodność potencjalnego partnera? Między innymi na te pytania poznali odpowiedź podlascy przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w Misji Gospodarczej do Mińska zorganizowanej przez Ośrodki Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz w Mińsku przy Republikańskiej Konfederacji Rozwoju Przedsiębiorczości. Współorganizatorem misji był Urząd Miejski w Białymstoku.

W trakcie spotkań z przedstawicielami Ambasady RP w Mińsku oraz z białoruskimi prawnikami uczestnicy misji mieli możliwość zapoznania się z aspektami prawnymi polsko-białoruskiej współpracy gospodarczej oraz z zasadami zakładania firm w tym kraju. Wizyty w przedsiębiorstwach – w Holdingu BelGAZavtoservice oraz w Młodzieżowym Inkubatorze Przedsiębiorczości, w ramach którego działa wiele podmiotów oraz spotkania kooperacyjne z dobranymi wcześniej firmami stanowiły natomiast szansę na nawiązanie kontaktów biznesowych – zaprezentowanie swojej oferty oraz poznanie oczekiwań potencjalnych kooperantów.

Ze względu na duże zainteresowanie podlaskich firm, rekrutacja została zamknięta w ciągu dwóch tygodni. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie zaprosić Państwa do udziału w podobnym wydarzeniu, ponieważ, ze względu na bliskość geograficzną, Białoruś stanowi dla podlaskich przedsiębiorców interesujący rynek.

Opracowała:

Magdalena Borys
Specjalista ds. innowacji
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego