Podlaskie firmy pojadą na Hannover Messe. To dla nich duża szansa

Największe targi przemysłowe na świecie – Hannover Messe – zaplanowano w drugiej połowie kwietnia. Pojawią się na nich podlaskie irmy. To duża szansa na promocję, przedstawienie swojej innowacyjnej oferty oraz nawiązania ciekawych i wartościowych kontaktów.

By się rozwijać, trzeba być na bieżąco

Każde przedsiębiorstwo, które planuje wyjść poza swój lokalny rynek, musi być na bieżąco z rozwiązaniami dla współczesnego przemysłu, musi też nadążać za liderami, znać najnowsze trendy w technologiach, automatyzacji i mieć świadomość powstających innowacji.

Doskonałą okazją są największe targi przemysłowe na świecie Hannover Messe, które w tym roku zaplanowano w dniach 20-24 kwietnia. Są organizowane z wielkim rozmachem – liczba wystawców to zawsze kilka tys., liczba odwiedzających przekracza 200 tys. osób, a do tego między halami kursują autobusy.

Na Hannover Messe nie zabraknie także silnej reprezentacji z województwa podlaskiego, złożonej z przedstawicieli kilkunastu firm. Będzie ona promować swoje innowacyjne produkty i usługi, zawierać nowe kontakty oraz poszukiwać kontrahentów niemal ze wszystkich kontynentów. Część z podlaskich przedsiębiorstw zaprezentuje się na wspólnym stoisku wraz z Klastrem Obróbki Metali.

– Targi Hannover Messe są swego rodzaju barometrem gospodarki, jej kondycji, tendencji i kierunków rozwoju różnych branż. Chcąc być na bieżąco z tymi zmianami, technologiami, musimy dokonywać odczytu „barometru”, dlatego w kalendarzu działań klastra udział w Hannover Messe to tradycyjnie pozycja „numer jeden” – informuje Janusz Poulakowski, dyrektor biura Klastra Obróbki Metali. – Udział w tych targach to kontakt z najnowszymi technologiami, okazja podpatrywania rozwiązań u innych graczy, trendów w cyfryzacji coraz większych obszarów naszej branży. Niemniej jednak wszyscy tutaj jesteśmy dla pozyskania nowych klientów i partnerów, rozszerzania rynków zbytu. To również okazja dla lepszego, wzajemnego poznania klastrowiczów i budowania kultury współpracy wewnątrz naszej organizacji. Natomiast obecność samego klastra ma na celu budowanie sieci współpracy z innymi europejskimi klastrami oraz pozyskiwanie zamówień kooperacyjnych, które przekazujemy naszym członkom – dodaje.

Poulakowski zaznacza również, że poprzez wspólną prezentację firm z naszego regionu zmieniany jest stereotyp o Polakach jako indywidualistach, którzy nie potrafią dogadać się i współpracować.

Co mówią przedsiębiorcy o poprzednich edycjach?

Hannover Messe to impreza numer jeden, jeśli chodzi o targi przemysłowe i kooperacji.  Dotychczasowi uczestnicy nie żałują decyzji o wyjazdach na to wydarzenie.

– Nasza spółka zajmuje się szeroko rozumianym rozwiązywaniem problemów produkcyjnych naszych klientów, zarówno od strony organizacyjnej, jak i produkcyjnej. Mamy sporo partnerów zza granicy, głównie z Dani, Rosji, ale także z Niemiec – mówi Paweł Wilczko, prezes Lean Systems z Wasilkowa. – Targi Hannover Messe są dla nas zawsze owocne, gdyż nasi główni dostawcy rokrocznie się na nich wystawiają, dzięki czemu możemy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie, która nas interesuje.

Można jeszcze zgłaszać się na wyjazd

Podmioty, które nie są zainteresowane wystawianiem się a chcą zwiedzić targi, mogą wziąć udział w misji gospodarczej organizowanej przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego i Klaster Obróbki Metali – są jeszcze wolne miejsca i można zgłaszać się.

Misja gospodarcza jest dedykowana przede wszystkim firmom, które planują odwiedzić Hannover Messe, znaleźć nowe rozwiązania do swoich zakładów, poznać firmy zagraniczne, a które nie chcą zajmować się samodzielną organizacją wyjazdu oraz ponosić kosztów stoiska. Uczestnicy zwiedzą targi i wezmą udział w międzynarodowych spotkaniach kooperacyjnych B2B – wszystko po to, żeby nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Udział w misji to również doskonały przegląd konkurencji i dostęp do nowinek technologicznych, dlatego mogą wziąć w niej udział nie tylko właściciele firm, ale też projektanci, technolodzy, specjaliści ds. badań i rozwoju itp. Wyjazd odbędzie się w ramach projektu Enterprise Europe Network współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

– Pokrywamy koszt transportu autokarowego, jednej wspólnej kolacji oraz wsparcia doradców EEN przed misją i w jej trakcie – informuje Magdalena Borys z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. – Co więcej, wejście na targi oraz udział w spotkaniach kooperacyjnych będą bezpłatne dla podlaskich firm, które dokonają odpowiednio wcześniej rejestracji na naszą misję.

Firmy zainteresowane wyjazdem powinny do 15 lutego wysłać zgłoszenie do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (formularz jest dostępny na jej stronie internetowej). Informacji na temat wyjazdu udziela również Magdalena Borys, z którą można skontaktować się mailowo: borys@pfrr.pl bądź telefonicznie 502 325 267.


Źródło: http://www.bialystokonline.pl/podlaskie-firmy-pojada-na-hannover-messe-to-dla-nich-duza-szansa,artykul,116174,4,1.html