Podlaskie: 4 mln zł z UE na pożyczki rozwojowe dla firm - PFRR
Podlaskie: 4 mln zł z UE na pożyczki rozwojowe dla firm
Media o nas | 14.03.2023

Podlaskie: 4 mln zł z UE na pożyczki rozwojowe dla firm

Mikro, małe i średnie firmy z Podlasia mogą wykorzystać na pożyczki rozwojowe 4 mln zł z UE z kończącego się Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 – poinformowała we wtorek Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku.

Pieniądze z tych pożyczek można wykorzystać na inwestycje, modernizacje – poinformowała we wtorek dyrektor Funduszu Pożyczkowego Agnieszka Kurajew. Fundusz działa przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (PFRR).

Pożyczki są bez prowizji i są nieoprocentowane.

Jak wcześniej informowała PFRR, pieniądze z tych pożyczek przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na inwestycje rozwojowe w małych i średnich firmach produkcyjnych lub usługowych oraz na inwestycje związane z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi we wszystkich sektorach.

Z danych na koniec lutego wynika, że dotychczas ze środków Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 udzielono firmom 140 takich pożyczek na łączną kwotę 54 mln zł. Udzielono także 80 pożyczek na 28 mln zł na różne działania termomodernizacyjne.

Kurajew zaznaczyła, że pieniądze te przyczyniają się do rozwoju firm, wdrażania innowacji, a pożyczki termomodernizacyjne wpływają na lepszą efektywność energetyczną firm.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego udziela także pożyczek firmom z własnych środków – wskazała Kurajew. PFRR ma na to kolejne 4 mln zł.

„Bieżące środki mogą zostać przeznaczone również na obrót, zakup towarów i materiałów, czy też zakup samochodów. Finansowane mogą być inwestycje, modernizacje itp. Oferta dotyczy pożyczek do 200 tys. zł na okres do 3 lat. Oprocentowanie oparte jest na stopie lombardowej powiększonej o marże. Prowizja jest uzależniona od okresu kredytowania” – poinformowała Kurajew.

Wnioski o pożyczki firmy mogą składać w sposób ciągły, są one rozpatrywane na bieżąco.


Źródło: https://www.pap.pl/europap/1548591%2Cpodlaskie-4-mln-zl-z-ue-na-pozyczki-rozwojowe-dla-firm.html

Zobacz pozostałe artykuły

Życzenia Wielkanocne 2024
Archiwum aktualności | 29.03.2024

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie bliskich i przynoszących wytchnienie w codziennym pędzie życzą Zarząd i Pracownicy Podlaskiej Fundacji Rozwoju…

Zapisz się do newslettera