Podlaska Marka 2019. Ponad 200 zgłoszeń w XVI edycji nagrody.

Trawa, pigwoniada, czy woda miejska walczą o nagrodę Podlaska Marka 2019. Pełna lista zgłoszeń już jest. Najwięcej, bo aż 42 kandydatury zgłoszono w kategorii Produkt Spożywczy. Po 30 zgłoszeń – w kategoriach Kultura i Społeczeństwo.

Już po raz szesnasty województwo podlaskie będzie wybierać swoje najlepsze, najbardziej prestiżowe produkty. O tytuł Podlaskiej Marki będą walczyć w dziewięciu kategoriach: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo oraz w dwóch, debiutujących w tym roku, kategoriach tematycznych: Biznes i Projekt 4.0.

Najwięcej zgłoszeń trafiło do kategorii Produkt Spożywczy – są tu m.in. regionalne wyroby wędliniarskie, słodkości i napitki. Po 30 kandydatur znalazło się w kategoriach Kultura i Społeczeństwo. Wśród zgłoszonych są m.in. instytucje kultury, koncerty, spektakle, przedsięwzięcia prozdrowotne, projekty edukacyjne, a nawet koła gospodyń wiejskich.

Tegoroczna Podlaska Marka została rozszerzona o dwie nowe kategorie tematyczne. To Biznes i Projekt 4. 0. O nagrodę w pierwszej z tych kategorii powalczy 18 kandydatów. Natomiast w Projekcie 4.0 zwycięzca zostanie wybrany spośród 13 zgłoszonych.

[…]

Kategoria Wydarzenie ( 26 zgłoszeń):

1.PKO Białystok Półmaraton – Fundacja Białystok Biega
2.Charytatywny Koncert Świąteczny – Charytatywny Koncert Świąteczny
3.Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Joanna Kozłowska i Jacek Dowgiert
4.Międzynarodowy Festiwal Folkloru ”Podlaskie Spotkania” – Stowarzyszenie Artystyczne „Skowronki” w Brańsku
5.Projekt Liderzy Przyszłości Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
6.Widowisko historyczne „Dzisiaj ziemia wasza jest wolną” – Muzeum Okręgowe w Suwałkach
7.Akcja charytatywna „Łańcuch dobra” – Stowarzyszenie „Pro Salute”
8.Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów „Champions of Illusion” – Impresariat Online Ewa Bałtyk
9.Festiwal Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego
10.Spływ kajakowy 500 kajaków – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie
11.Konkurs gospodarczy Łomżyńskie Anioły Biznesu – Urząd Miejski w Łomży
12.Mecze Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. – Miasto Suwałki
13.Akademia Kulinarna Zmokłej Kury – Studio kulinarne Zmokła Kura
14.Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance – Augustowski Klub Sportowy „Sparta”
15.Gala Fundacji Naszpikowani – Fundacja Naszpikowani
16.Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” – Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze
17.Konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie” im. Wiktora Wołkowa – Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
18.Wystawa Michała Jackowskiego – Michał Jackowski
19.Aleja Olimpijczyków w WOSiR Szelment sp. z o.o. – WOSiR Szelment sp. z o.o.
20.Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce – Powiat Hajnowski
21.Programistok – Fundacja Instytut Rozwoju Technologii
22.18 Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – First Communications Agnieszka Maliszewska
23.Festyn „Pożegnanie Lata w Rudzie” – Alicja Sienkiewicz-Dawidowska
24.Międzynarodowe „Maratony Kresowe” MTB – Fundacja „Maratony Kresowe”
25.XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2019 – Powiat Łomżyński
26.www.festiwalzubra.pl – Fundacja Instytut Białowieski […]

Podlaska Marka – co to jest?

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

W ciągu kilkunastu lat o nagrodę rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, takich jak np.: Mlekovita, Mlekpol, Pronar, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.

Podlaska Marka to przegląd nowych rozwiązań, trendów, smaków. To ranking układany przez mieszkańców Podlaskiego pokazujący, co w ostatnim czasie nas zachwycało i zaskakiwało. W tym roku Podlaska Marka będzie bardziej otwarta na głos producentów i mieszkańców regionu – na Twój głos. Każdy może zgłosić swojego kandydata do Podlaskiej Marki.
Laureatów wskazują – niezależnie od siebie – kapituła nagrody, składająca się m.in. ze specjalistów ds. jakości, gospodarki, marketingu, turystyki (wyłaniająca siedmiu nagrodzonych) oraz internauci, wybierający jednego zwycięzcę.

Udział w Podlaskiej Marce to same korzyści – szerokie zainteresowanie konsumentów i mediów, nagrody finansowe, możliwość wykorzystywania logo nagrody oraz spotów promujących zwycięzców w akcjach reklamowych, ale przede wszystkim wzmocnienie prestiżu, dzięki możliwości dołączenia do zupełnie wyjątkowego grona – najlepszych podlaskich produktów.


Źródło: https://poranny.pl/podlaska-marka-2019-ponad-200-zgloszen-w-xvi-edycji-nagrody-wsrod-zgloszen-trawa-pigwoniada-woda-miejska-pelna-lista/ar/c1-14745094