Oszczędności energetyczne w praktyce - Śniadanie Biznesowe
Oszczędności energetyczne w praktyce - drugie Śniadanie Biznesowe w Hajnówce poziom
Archiwum aktualności | 03.11.2022

Oszczędności energetyczne w praktyce – drugie Śniadanie Biznesowe w Hajnówce

Trzydziestu hajnowskich przedsiębiorców spotkało się 26 października br. podczas śniadania biznesowego w Hajnówce pt. „Oszczędności energetyczne w praktyce, czyli w jaki sposób firmy mogą poradzić sobie z rosnącymi cenami energii”.

Spotkanie zorganizowała Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja„.

Spotkanie rozpoczął Jerzy Sirak, Burmistrz Miasta Hajnówka.

Na początku spotkania przedsiębiorcy podczas sesji „Poznajmy się” mieli możliwość prezentacji przedmiotu działalności swojej firmy. Następnie uczestnicy śniadania zapoznali się z czterema tematami związanymi z tematyką energetyczną:

  1. Temat wzrostu cen energii  omówił Tadeusz Mucha z firmy Passive Instal Sp. z o.o. podczas prezentacji: „Czy wzrost cen energii musi dotyczyć każdego? Jak sobie z tym poradzić?”.
  2. Temat OZE w firmie przedstawił Paweł Kostiuczuk z firmy Z.I.P.E. Sp. z o.o. omawiając opłacalność instalacji fotowoltaicznych na przykładzie konkretnych firm działających w województwie podlaskim.
  3. Temat „Oszczędność energii” przedstawił audytor energetyczny Cezary Szerszenowicz z firmy Hornet, omawiając możliwości oszczędności energii w firmach, a także cele i korzyści  audytów energetycznych.
  4. Temat  Efektywność energetyczna przedstawiła Irena Jagiełło z firmy ENERGYECO Sp. z o.o. opowiadając przedsiębiorcom o efektywności energetycznej, o wyzwaniach, które stoją przed przedsiębiorcami, a także o nowych programach dotacyjnych dla firm.

O programie Termomodernizacja opowiedziała Alicja Orzechowska z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, przedstawiając możliwości finansowania inwestycji związanej z oszczędnościami energetycznymi, mi.in.  finansowania instalacji fotowoltaicznej, czy tez zakupu pomp ciepła w ramach pomocy de minimis.

Temat oszczędności energetycznych w obliczu rosnących cen energii wzbudził wiele emocji. Przedsiębiorcy byli zadowoleni z prezentacji, które zawierały przykłady konkretnych firm działających na terenie województwa podlaskiego, które zrealizowały inwestycje polegające m.in. na założeniu instalacji fotowoltaicznej.

Śniadanie zakończyło się ustaleniem tematyki kolejnych śniadań oraz sesją pytań i odpowiedzi.

Kolejne śniadanie odbędzie się w listopadzie.

Galeria zdjęć


Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja Projekt finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera