Najlepsze start-upy i współpraca z młodzieżą na III Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku

Pierwsze tak duże wydarzenie w regionie Polski Wschodniej łączące start-upy i korporacje, przestrzeń otwartego dialogu: inwestorzy — start-upy — organizacje wsparcia biznesu oraz promocja wiedzy o gospodarce i przedsiębiorczości wśród młodzieży — Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku zyskuje coraz większą skalę.

Trzecia edycja największej konferencji biznesowej poświęconej perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej odbędzie się w dniach 22-23 września 2016 r. – III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku (Eastern Economic Congress — EEC) zgromadzi ponad tysiąc biznesmenów, polityków z regionu, kraju i Europy, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów i naukowców.

— Inicjatywa TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 mocno wpisuje się w praktyczną pomoc dla krajowych start-upów. Młode, dynamiczne prywatne przedsiębiorstwa, aby się rozwijać, potrzebują stabilnego finansowania i prostej ścieżki komercjalizacji swoich rozwiązań, a więc partnerskiej współpracy z silniejszym ekonomicznie partnerem. Bardzo ważne jest bezpośrednie kojarzenie innowacyjnych start-upów z silnymi firmami z potencjałem inwestycyjnym. Reprezentantów takich właśnie przedsiębiorstw gościć będziemy na III Wschodnim Kongresie Gospodarczym — mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Podczas TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 odbędą się debaty panelowe z udziałem ekspertów, przedsiębiorców i start-upowców oraz autoprezentacje najlepszych projektów z Polski Wschodniej. Zaplanowano także tzw. Networking Zone — miejsce spotkań z inwestorami i potencjalnymi partnerami, przestrzeń do prezentowania swoich produktów i usług oraz formułę tzw. „speed dates”, czyli spotkań 1:1 (start-up — biznes).

Start-upy, które chcą skorzystać z możliwości zaprezentowania się przed przedstawicielami największych korporacji, inwestorami i ekspertami obecnymi na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku, mogą zgłaszać się do organizatora wydarzenia do końca sierpnia br. Dziesięć najciekawszych, najbardziej interesujących projektów wybranych przez eksperckie jury będzie mogło wystawić własne stoiska w strefie wystawienniczej w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej — Europejskiego Centrum Sztuki.

Wydarzenie specjalne — TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 — towarzyszyć będzie Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku po raz pierwszy.

— Łączenie dwóch światów: ludzi z pasją, energią i pomysłami, z tymi, którzy mają pieniądze, zasoby i klientów może okazać się jednym z impulsów, który pchnie gospodarkę Polski Wschodniej na tory praktycznie realizowanej, komercjalizowanej innowacyjności — dodaje Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

W ramach III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku odbędzie się także druga edycja projektu EEC — Liderzy Przyszłości. Wydarzenie skierowane jest do uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych, głównym celem przedsięwzięcia jest promocja wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży, poprzez możliwość spotkania i dyskusji z praktykami biznesu.

— Jako organizatorzy największych wydarzeń biznesowych w Polsce, mamy pełną świadomość, jak dynamicznie zmienia się rynek, uwarunkowania nim rządzące, a także potrzeby rozwijającego się i coraz bardziej wymagającego społeczeństwa. Obserwujemy chłonność rynku na wszelkie przejawy innowacji, działań nowatorskich i nieszablonowych. Głównym motorem tych przedsięwzięć są ludzie młodzi, którzy odważnie wkraczają w świat wielkiego biznesu z głowami pełnymi pomysłów i nierzadko — charakterystyczną dla nich — brawurą — komentuje Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Włączając uczniów we Wschodni Kongres Gospodarczy, organizatorzy wydarzenia chcą pokazać młodym ludziom, że i oni mogą już wkrótce stać się przedsiębiorcami, realnie wpływającymi na kształt rzeczywistości. Tym samym zwracana jest uwaga na konieczność poszerzania oferty edukacji biznesowej dla młodych, kształcenia liderów przyszłości, którzy niedługo staną się nowym głosem w debacie publicznej i nową siłą napędową gospodarki.

Projekt EEC — Liderzy Przyszłości w Białymstoku został zapoczątkowany podczas ubiegłorocznej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego i zaangażował niemal 300 uczniów z kilkunastu białostockich szkół oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. Podczas tegorocznego wydarzenia młodzież będzie miała szansę spotkać się zarówno z młodymi przedsiębiorcami działającymi lokalnie, jak i reprezentantami „dojrzałego” biznesu. Agenda kongresu zakłada prezentacje sylwetek przedsiębiorców, których historie mogą stać się inspiracją dla młodych ludzi.

Inicjatywa Grupy PTWP, organizatora Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, ma na celu kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym. Współorganizatorami EEC — Liderzy Przyszłości w Białymstoku są Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego i Resursa Podlaska.

Wschodni Kongres Gospodarczy [Eastern Economic Congress — EEC] w Białymstoku to poświęcony najważniejszym dla gospodarki Polski Wschodniej kwestiom dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem około tysiąca gości z Polski i z Europy.

Organizatorem Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, organizowanej od 2009 roku, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

Więcej informacji o Wschodnim Kongresie Gospodarczym — www.wschodnikongres.eu/pl

Więcej informacji o organizatorze — Grupa PTWP SA — www.ptwp.pl

Dodatkowe informacje dla mediów:

Marta Stach
Imago Public Relations
kom: 609 808 119
e-mail: m.stach@imagopr.pl