Nacieszyć oko na East Design Days

Nowoczesne meble, auta, dywany, grafiki 3D, fotografie, a także spotkania z autorytetami ze świata grafiki, projektowania, architektury – w budynku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej trwają East Desing Days.

Tegoroczna odsłona święta dobrego wzornictwa, utalentowanych projektantów i najwybitniejszych osiągnięć designu z kraju i zagranicy potrwa do soboty. Tematem przewodnim tegorocznych EAST DESIGN DAYS jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak współczesny świat designu interpretuje relacje między sferą tożsamości i zachodzącymi na świecie zmianami. Hasłem przewodnim wydarzenia jest DESIGN – IDENTITY – CHANGE.

Przez trzy dni (czwartek – sobota) wszyscy zainteresowani designem i dobrym wzornictwem mogą uczestniczyć w ponad 30 imprezach: wystawach, wykładach, pokazach, seminariach, warsztatach i spotkaniach autorskich z wybitnymi projektantami i przedsiębiorcami. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy wydarzenia liczą, że przygotowane wystawy polskich i zagranicznych projektantów (Finlandia, Włochy, Dania) staną się atrakcyjnym miejscem spotkań specjalistów, projektantów, studentów, a także mieszkańców Białegostoku i regionu (w sobotę, 26 października, zaplanowano specjalny dzień do zwiedzania ekspozycji przez rodziny z dziećmi).

Wykłady, warsztaty, wystawy i seminaria EAST DESIGN DAYS realizowane będą w trzech głównych lokalizacjach. Centralnym miejscem II EDD jest siedziba Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej na ul. Sosnowskiego 11. Interesujące wystawy i spotkania odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej, która jest partnerem II EDD 2019 oraz w Centrum Handlowym Alfa.

Podczas kolejnych dni II EDD będą miały miejsce następujące ekspozycje:

  • najnowsze designerskie rozwiązania formy Grohe prezentowane w Grohe Truck – moblinym showroomie firmy;
  • prezentacja najnowszych modeli samochodów marki BMW,
  • wystawa kolekcji wybranych dywanów marki Agnella,
  • najnowszych wzorów wielkoformatowej ceramiki naściennej z firmy Akcess,
  • nowych wzorów mebli z metalu firmy Malow,
  • wyjątkowych mebli szkolnych fińskiej firmy Isku,
  • eleganckich mebli firmy BoConcept,
  • najnowszej łodzi motorowej firmy Bat-Yacht,
  • nowoczesnych rozwiązań okien firmy Witraż,
  • wertykalnych ogrodów firmy Garden Spot.

Na swoje wykłady zapraszają eksperci i designerzy. Szczegółowy program wydarzenia znajduje na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorzy II EAST DESIGN DAYS: Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, Fundacja Resursa Podlaska, Elwira Horosz Studio Mody, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.


Źródło: https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/foto.-nacieszy%C4%87-oko-na-east-design-days.html