Możliwości rozwoju współpracy gospodarczej z rynkiem amerykańskim, Białystok, 13.11.2018r.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie wsparcia eksportu oraz inwestycji pt.Możliwości rozwoju współpracy gospodarczej z rynkiem amerykańskim”, które odbędzie się w Białymstoku, 13 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 13.00 w siedzibie Izby Przemysłowo–Handlowej w Białymstoku, przy ul. Antoniukowskiej 7.

Celem spotkania jest przekazanie przedsiębiorcom informacji niezbędnej do planowania, organizowania oraz realizacji eksportu i inwestycji na rynku USA. Jest ono adresowane do przedsiębiorców prowadzących lub planujących działalność na wymienionym rynku.

Rejestracja

Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod nr tel. 85 652 56 45 lub e-mail: biuro@iph.bialystok.pl.

Program spotkania

 • 13.00-13.15  Rejestracja uczestników, serwis kawowy
 • 13.15-13.45  Otwarcie spotkania i powitanie zaproszonych gości, wprowadzenie z zakresu tematyki spotkania
  Witold Karczewski, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
 • 13.45-15.00  Perspektywy rozwoju współpracy z inwestorami amerykańskimi, główne obszary współpracy bilateralnej polsko-amerykańskiej; aktywność firm amerykańskich na polskim rynku oraz polskich na rynku USA, formy wsparcia współpracy bilateralnej przez Ambasadę USA w Warszawie, – dyskusja;
  Barbara Grabowska- Senior Commercial  Specialist  Biura Radcy Handlowego Ambasady USA w Warszawie,
 • 15.00-16.45  Praktyczne aspekty współpracy z amerykańskimi partnerami – doświadczenia w kontaktach handlowych z rynkiem USA, biznesowe warunki wejścia na rynek amerykański, zawieranie umów, negocjacje handlowe, bezpieczeństwo biznesowe współpracy, zasady współpracy, perspektywiczne branże do współpracy
  Karol Wdziękoński Dyrektor Sprzedaży i Marketingu  SaMASZ Sp. z o.o.
  oraz
  – Radosław Góral z Kancelarii Dentos Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp.K.
 • 16.45-18.00  Lunch oraz rozmowy kuluarowe

IPH-COIE