Misja handlowa podlaskich firm z branży metalowo-maszynowej do Niemiec – HANNOVER MESSE 2020 odwołane!

Po początkowym przesunięciu terminu na lipiec, organizatorzy targów zdecydowali finalnie o odwołaniu tegorocznego wydarzenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Organizatorzy informują jednak, że pracują nad platformą internetową, która umożliwi wymianę informacji i kontaktów w tym trudnym dla biznesu czasie.

Komunikat dostępny jest tu: https://www.hannovermesse.de/en/news/news-articles/no-hannover-messe-in-2020

Tym samym informujemy, że tegoroczna misja gospodarcza do Niemiec nie odbędzie się.

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz Klaster Obróbki Metali zapraszają podlaskie firmy z branży metalowo-maszynowej i branż powiązanych zainteresowane nawiązaniem współpracy z niemieckimi partnerami do udziału w misji handlowej do Niemiec w dniach 20-23 kwietnia 2020 r. zmiana terminu: 13-16 lipca 2020r. Program misji obejmuje zwiedzanie targów HANNOVER MESSE oraz udział w spotkaniach kooperacyjnych podczas tych targów.

Uwaga z dnia 4 marca br.

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją na świecie spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, organizatorzy targów HANNOVER MESSE przełożyli je na termin 13-17 lipca 2020 r. Termin misji handlowej podlaskich firm w związku z tym również ulega zmianie. Nowy termin to 13-16 lipca 2020. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zamieszczamy poniżej link do oficjalnego komunikatu organizatora tego wydarzenia targowego:

https://www.messe.de/en/applikation/presse/hannover-messe-2020-postponed.xhtml

Dlaczego Niemcy?

W tym kraju, w Hanowerze, odbywają się co roku największe na świecie targi przemysłowe – HANNOVER MESSE. Dla większości firm jest to punkt obowiązkowy planu wyjazdów zagranicznych, pokaz ich siły i prestiżu oraz otwartości na nowe kontakty. Wiele firm, zwłaszcza mniejszych i młodszych, nie może sobie pozwolić na taki wyjazd ze względu na koszty i brak doświadczenia.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, dzięki współpracy międzynarodowej w ramach projektu Enterprise Europe Network, ma możliwość zaoferowania podlaskim firmom udziału w targach i giełdzie współpracy HANNOVER MESSE 2020 na atrakcyjnych warunkach. Pokrywamy koszt transportu autokarowego, jednej wspólnej kolacji oraz wsparcia doradców EEN przed, w trakcie i po misji.

Warunki uczestnictwa w misji handlowej

Firmy zainteresowane udziałem w misji handlowej są zobowiązane:

 • do 20 marca 2020 r. wysłać zgłoszenie do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (formularz zgłoszeniowy dostępny na dole strony);
 • zarejestrować się na oficjalnej stronie spotkań kooperacyjnych, ponieważ udział w spotkaniach kooperacyjnych jest warunkiem koniecznym wyjazdu na misję (do wyboru, min. jedno wydarzenie, można wybrać dwie giełdy)

Spotkania kooperacyjne B2B („szybkie randki dla biznesu”)

W trakcie targów Hannover Messe odbywać się będą dwie giełdy kooperacyjne:

 1. Technology & Business Cooperation Days at the HANNOVER MESSE 2020 – rejestracja dostępna jest pod adresem https://technology-business-cooperation-days-2020.b2match.io/ (rejestracja bezpłatna do 20 marca 2020)
 2. International b2fair Matchmaking Event at Hannover Messe – rejestracja dostępna jest pod adresem http://www.b2fair.com/hannovermesse2020 (rejestracja bezpłatna do 29 lutego 2020)

Udział w spotkaniach kooperacyjnych jest bezpłatny dla podlaskich firm, które dokonają rejestracji we wskazanych wyżej terminach. W celu utrzymania wysokiego poziomu wydarzenia i ograniczenia zjawiska nieodbywających się, a umówionych spotkań, w przypadku rezygnacji z udziału w spotkaniach B2B zarejestrowana firma obciążona zostanie opłatą 150 EUR.

Rejestracja po wyzej wskazanych terminiach również będzie możliwa, jednak koszt udziału w wydarzeniu w takim przypadku wyniesie 119 EUR (+75 EUR za każdą kolejną osobę reprezentującą firmę).

Ośrodek Enterprise Europe Network pokryje koszt transportu, obsługi uczestników przed i w trakcie misji oraz uroczystej kolacji 21 kwietnia 2020 r. Uczestnik pokrywa koszty noclegu i wyżywienia we własnym zakresie. Dodatkowo, w przypadku rezygnacji z udziału w spotkaniach kooperacyjnych poniesie koszt w wysokości 150 EUR.

Co to są spotkania kooperacyjne

Giełdy kooperacyjne są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą w jednym miejscu i w krótkim czasie mieć dostęp do wielu partnerów z zagranicy i móc wybrać tylko tych, z którymi widzą możliwość rzeczywistej współpracy. Giełda kooperacyjna jest właśnie tak skonstruowana – uczestnicy zamieszczają na specjalnej platformie internetowej krótkie opisy swojej działalności i określają z góry, jaki typ współpracy ich interesuje. Sami decydują, kogo zaprosić na spotkanie B2B, czyje zaproszenie przyjąć, a z którego zaproszenia zrezygnować. Uczestnik, po otrzymaniu harmonogramu, wie, z kim, o której i przy którym stoliku odbędzie spotkania i może się do nich przygotować. Rozmowy trwają maksymalnie pół godziny. Jest to wystarczający czas, by zaprezentować swoją propozycję, wysłuchać propozycji rozmówcy i sprawdzić, czy ta „szybka randka” daje nadzieję na dłuższy związek. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie efektywniej zaplanować swój czas podczas targów i umożliwia umówienie wielu spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Wsparcie techniczne

W przypadku pytań lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt z organizatorami misji:

Magdalena Borys
kom: 502 325 267
e-mail: borys@pfrr.pl
Karolina Oblacewicz
kom: 515 826 333
e-mail: oblacewicz@pfrr.pl
Łukasz Sakowski
kom: 696 302 706
e-mail: sakowski@pfrr.pl

 

Program misji

Ramowy program misji
20.04.2019
 • Wyjazd z Białegostoku
 • Przyjazd do Hanoweru w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu
21.04.2019
 • Spotkania kooperacyjne i zwiedzanie targów HANNOVER MESSE
 • Uroczysta kolacja dla uczestników misji
 • Nocleg w Niemczech
22.04.2019
 • Spotkania kooperacyjne i zwiedzanie targów HANNOVER MESSE
 • Nocleg w Niemczech
23.04.2019
 • Wyjazd z Hanoweru po śniadaniu
 • Przyjazd do Białegostoku w godzinach wieczornych

Formularz zgłoszeniowy

 

Zobacz jak to wyglądało w 2019 roku